KRİZE İNAT YENİ YATIRIMA BAŞLIYOR

IŞIK Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan Baylan, ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu bunalımlı döneme inat yatırımlarına devam ediyor. Karabük Organize Sanayi Bölgesinde hafriyatına başlanılan yeni haddehanede 180 yeni istihdam sağlanacak. Karabük siyaset, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Pehlivan Baylan, yaptığı yatırımlarla bir taraftan yeni istihdamlar sağlıyor, diğer taraftan da ülke ihracatındaki payını artırıyor. […]

KRİZE İNAT YENİ YATIRIMA BAŞLIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 26 Ekim 2020 - 20:03 'de eklendi ve 424 Kez Okundu


IŞIK Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan Baylan, ülkenin ve dünyanın içinde bulunduğu bunalımlı döneme inat yatırımlarına devam ediyor. Karabük Organize Sanayi Bölgesinde hafriyatına başlanılan yeni haddehanede 180 yeni istihdam sağlanacak.

Karabük siyaset, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Pehlivan Baylan, yaptığı yatırımlarla bir taraftan yeni istihdamlar sağlıyor, diğer taraftan da ülke ihracatındaki payını artırıyor. Baylan, Karabük Organize Sanayi Bölgesindeki 50 bin metrekare alan üzerinde 25 bin metrekare kapalı alanı olan yeni bir haddehane için hafriyat çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan IŞIK Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Pehlivan Baylan; “Bu şehirden aldığımızı bu şehre vermeye devam ediyoruz, bizim Karabük’lülük anlayışımız bu. Şuanda yaklaşık 100 ülkeye ihracat yapıyoruz ve gerçekleştirdiğimiz bu ihracatlar ile 3 yıl gibi kısa bir sürede ülkemizin ihracatçı firmaları arasında 524. sıraya yükseldik. Sektörümüzde ise 55. sıradayız. Kendi tesislerimizin dışında 3 tesise de fason üretim yaptırıyoruz, amacımız kuracağımız yeni haddehane ile ülke ihracatına ve Karabük istihdamına yeni katkılar yapmak” dedi

Yeni kuracakları haddehanede; kalın yuvarlak, lama, kare, kalın köşebent ve NPU üreteceklerini de belirten Baylan, 235 olan personele 180 yeni personelin daha ekleneceğini ve toplam çalışan sayısının 415’e yükseleceğini ifade etti.

YORUMLAR


    0 YORUM