KÖSE’DEN CEZAYİRLİ AÇIKLAMASI

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaklaşık 1500 Cezayirlinin ilçe sınırları içerisindeki bir KYK yurdunda karantina alınacağı haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Köse; “Bir Belediye Başkanı olarak haberimin olmaması beni üzmüştür” dedi    Köse’nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde; “Şu sıralar sizlere sosyal medya üzerinden bu şekilde sıklıkla sesleniyorum çünkü halkımızın her konudan haberdar olması bizlerin […]

KÖSE’DEN CEZAYİRLİ AÇIKLAMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 26 Mart 2020 - 16:47 'de eklendi ve 796 Kez Okundu


Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaklaşık 1500 Cezayirlinin ilçe sınırları içerisindeki bir KYK yurdunda karantina alınacağı haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Köse; “Bir Belediye Başkanı olarak haberimin olmaması beni üzmüştür” dedi

 

 Köse’nin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde; “Şu sıralar sizlere sosyal medya üzerinden bu şekilde sıklıkla sesleniyorum çünkü halkımızın her konudan haberdar olması bizlerin asli görevidir.

Dün akşam saatlerinde aldığımız bir haberin doğruluğunu araştırırken öğrendik ki bin küsur yabancı uyruklu kişi ilçemize bağlı bir yurtta karantina altında tutulacakmış. ‘Tutulacakmış’ diyorum çünkü bu konudan bir Belediye Başkanı olarak haberimin olmaması beni üzmüştür.

Dünya Miras Listesindeki Safranbolu ulusal ve uluslararası nitelik taşıyan bir şehirdir. Bu şehri yönetmek de hepinizin bildiği gibi kolay değildir. Hizmet kurumu olan, halkın hakkını savunan, hijyen tedbirlerini sağlayan, personeliyle, idaresiyle bizler ve Belediye Başkanı olarak şahsım, bu konu ile ilgili hiçbir kurumdan bilgi almadığımızı kamuoyuna bildirmek isterim.

Özellikle Safranbolu Belediyesi olarak bu zor günlerde asgari personel sayısı ile kentimizi dezenfekte etme, esnaflarımıza, vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlama ve maske üretimi benzeri bir çok konuda faaliyet yapmaktayız. Bu yapılan yanlış karşısında hizmetlerimize ara vermeden devam edeceğimizi, bu gelişen durumun çalışmalarımızı aksatmayacağını ve ne olursa olsun konuyla ilgili alınan ‘bu kararlara da’ saygı duyacağımızı bildirmek isteriz.

Bu süreçte ilçemize bağlı yurtta kalacak olan farklı ülkelerin vatandaşlarına hijyen ve karantina konusunda yetkililerin gerekli tedbirleri aldığını düşünüyoruz. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızdan ve tüm gelişmeleri anında siz vatandaşlarımıza bildireceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın.”

YORUMLAR


    0 YORUM