Köse Roteryan ise lideriniz ne?

Seçim yaklaştıkça bel altı vurmalar, havadan sudan konularla rakiplere çakmalar iyice arttı. Biz buna gazetecilik dilinde “ÇİRKEFLEŞME” diyoruz…! Peki, çirkefleşmeyi kimler yapar? Kesinlikle seçimi kaybetme korkusu yaşayanlar…! Neymiş, hanımefendi Rotaryan imiş…! Peki, Rotaryen ne demek? 1905 yılında kurulan ve dünya üzerindeki hizmet kulüplerinin ilki olan Rotary’nin kısa tarifi şöyledir: Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin […]

Köse Roteryan ise lideriniz ne?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 19 Mart 2019 - 2:18 'de eklendi ve 559 Kez Okundu


Seçim yaklaştıkça bel altı vurmalar, havadan sudan konularla rakiplere çakmalar iyice arttı.

Biz buna gazetecilik dilinde “ÇİRKEFLEŞME” diyoruz…!

Peki, çirkefleşmeyi kimler yapar?

Kesinlikle seçimi kaybetme korkusu yaşayanlar…!

Neymiş, hanımefendi Rotaryan imiş…!

Peki, Rotaryen ne demek?

1905 yılında kurulan ve dünya üzerindeki hizmet kulüplerinin ilki olan Rotary’nin kısa tarifi şöyledir:

Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek için dünya çapında örgütlenmiş bir hizmet kuruluşudur.

Rotary’nin hizmet ideali, “kendinden önce hizmet” olarak tanımlanır. Bu anlayış tüm Rotaryenlerin ortak tavrı olurken, dünya çapında insanları ortak amaçlar çerçevesinde bir araya getirir.

Rotary Kulüplerinin üye profili, bulundukları bölge ve ülkedeki temsil edilen iş ve mesleklerin bir yansımasıdır. Kulübün her üyesi, farklı bir mesleği temsil etmektedir. Rotary’nin bu yapılanma biçimi sorunlar üzerine üretilen düşüncelerin, toplumun her kesimini kavrayabilmesi ve hizmetin toplumun tüm katmanlarına yayılabilmesini sağlamak içindir.

CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Sayın ELİF KÖSE Rotaryen midir, yoksa değil midir inanın hiç merak etmedim…!

Çünkü ben 25 yıllık meslek ve cemiyet deneyimlerime bakar ve kendi kararımı kendim veririm.

Ayrıca, “Roteryenlar Yahudi uşağıdır” açıklaması yapanlara şunları sorarım;

Madem bu kadar Yahudi düşmanısın, o zaman neden Yahudiler tarafından “Üstün Cesaret Madalyası” verilenlerin altında politika yaptın?

Madem bu kadar Yahudilerden nefret ediyorsun, peki neden işletmesinin kapısına Roteryanları desteklediğinin tabelasını asan işadamının aday adaylığını kabul ettin?

Hatta devam ederim; listende Roteryan var mı?

Gelelim bir Sayın Vekilin açıklamasına;

Şahsen izlemedim ve dinlemedim, ancak şu minvalde olduğunu söylediler;” Sen mimar olsan neye yarar, paran olmadıktan sonra ne yapabilirsin….”

Ben o vekile 1989 seçimlerini hatırlatırım. Dönemin iktidarı ANAP’ta billboardları eli kolu bağlı belediye başkanı figürleriyle donatmış ve “İktidarın desteği olmadan hiçbir iş yapamazsınız” mesajı vermişti.

Peki, sonucunda ne olmuştu?

Dönemin iktidarı ANAP 67 ilde bir tek, liderinin memleketi Malatya’da seçimleri kazanabilmişti.

Peki, o zaman “İktidarın adayını seçmezseniz Safranbolu’ya hizmet gelmez” diyen vekile şunları soralım;

Sayın Vekil, madem Safranbolu’ya bu kadar para getirdiniz, o zaman 60 belediye çalışanı kıdem ve ihbar tazminatı için neden belediyeyi mahkemeye verdi ve davalarını kazandı?

Madem iktidar partisi belediyeyi kazanınca bu şehre hizmet geliyor, o zaman şehirdeki yangınlardan sonra neden Safranbolu’da itfaiye alımı için yardım kampanyası başlatıldı?

Ve en önemli soru; MADEM KAYYIM BU KADAR FAYDALI İDİ, HÜKÜMETLE BU KADAR GÜZEL İŞLER YAPIYORDU, MADEN KAYYIMDAN MEMNUNDUNUZ (KENDİ İFADENİZ) NEDEN KAYYIMLA DEVAM ETMEDİNİZ?

Burası sıradan bir şehir değil beyler ve bayanlar…!

Burası, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde kent ölçeğinde yer alan iki Türkiye şehrinden biri( diğeri İstanbul)

Siz, kendi belediye başkanınızı açığa aldınız. Şimdiye kadar ki gelişmelerden anlıyoruz ki, o adamın bir suçu yoktu ve dışarıda ( Ya da suçu vardı, bir yerlere uzanacak diye es geçtiniz. Çünkü aynı suçlardan yargılananların pek çoğunun tutuksuz yargılandıklarına şahit olmadık) Sonra da çıktınız, aslınızı inkâr ettiniz…!

Aynen yazımızın başında ifade ettiğimiz gibi, bunu kimler yapıyor?

Seçimi kaybetme korkusu yaşayanlar…!

25 yıllık meslek hayatımda bu kafayla seçim kazanan hiç kimseyi görmedim.

Bu kafa doğru bir kafa değil.

Bu kafa panik kafası, bu kafa şok kafası…!

Kafanızı toparlayın, kendinize gelin ve rakiplerinize çamur atmakla değil, projelerinizle ve en önemlisi de insanlığınızla halkın kalbini kazanmayı tercih edin.

Çünkü Yahudi seviciliği,

Roteryanlık,

Amerikan Uşaklığı vs gibi şeyler sizin en son kullanacağını argümanlar.

Sizin yaptıklarınızı ancak topluma yerelde söyleyecek sözü olmayanlar yaparlar ve genelden vurmaya çalışılar…!

Bakın Rafet Vergili’ye de aynı soruları soruyorlar, ama o diyor ki; “Biz şehit olduğunda meydanda 50 bin kişi toplanıyoruz, ben biliyorum ki; o meydanda MHP’li’de, Ak Partili’de, CHP’li de, Saadet Partili’de, BBP’li de var, ve ben şu aminim ki, ben ne kadar vatanseversem o kardeşlerimde o kadar vatansever….”

Elif Köse’de aynısını yaptı…!

Oyunu bozdu, sitemi değiştirdi, rakiplerinin kimyasını bozdu…!

Kişisel kanaat notuma gelince;

ELİF KÖSE mevcut CHP kafasında bir siyasetçi asla değil.

Ben ELİF KÖSE ile ANAP’ta, yani bu ülkenin dört eğilimini bir çatı altında buluşturan partide politika yaptım.

ELİF KÖSE’ye oy vermek isteyen; Sosyal Demokrat, Milliyetçi, Muhafazakâr ve Liberal herkes gönül rahatlığı ile oy verebilir.

Çünkü Sayın Başkan insanları kutuplaştırmaz ve ötekileştirmez.

Naçizane son tavsiyem de şu olur;

Bu gibi sanal gündemlerden etkilenmeyin, içinizdeki sese kulak verin ve gereğini yapın

YORUMLAR


  5 YORUM

  • Leman 19 Mart 2019

   Şükrü Bey yazınızı büyük bir beğeni ile okuyordum ki sona yakın kullandığınız "ELİF KÖSE mevcut CHP kafasında bir siyasetçi asla değil."cümlesi hiç hoş olmamış. Sonuçta Elif Hanım CHP lilerin tercihi olmuş(CHP kafası seçmiş). Burada yazmanız gereken konunun dışına çıkmanızı doğru bulmadım.

   Cevapla

  • Muhalif 20 Mart 2019

   Şükrü Bey; Rotary Kulüpleri Mason Locasının toplanma yerleri değil mi?Masonlar Siyonizmin uşakları değil mi?

   Cevapla

   • admin admin 21 Mart 2019

    İnanın bilmiyorum. Bu, benim görevimde değil. Bu konuda devletin değişik birimleri var. Ama ben bir toplanma yerlerini biliyorum; Ak Parti Aday adaylarından birinin tesisi. Hatta kapısında da yazıyor; "Toplantıları burada yapılmaktadır" diye. Bildiğiniz plaket yapıp kapıya asmışlar...! Ama benim söylemek istediğim bu değil, siyasette adayların üye olduğu STK'lar değil, millete sunduğu projeler konuşulmalı

    Cevapla

  • Emir 23 Mart 2019

   Şükrü bey Üstün Cesaret madalyası dediğin olayı yıllardır açıklanmasına rağmen bunu siyasi malzeme yapman çok doğru bir davranış değildir.Üstün Cesaret Madalyası 2.dünya savaşında yahudileri koruyan Türk Diplomatlara verilen bir ödüldür bu ödül Türkiye Cumhiyeti Devleti ne verilir senin mantıcınla bakarsak pkk şu bir aday çıkıp on numara projeler sunarsa bunudamı eleştirmeyeceğiz

   Cevapla

   • admin admin 24 Mart 2019

    Bahsettiğim şahsiyet 2. dünya savaşı döneminde görevde değildi ve o dönemde madalyayı almamıştı. Hatta o dönemde hiçbir resmi grevi yoktu...!

    Cevapla