Kış sert geçecek gibi!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Mahallesinde ki temel atma töreninde sert konuştu. Başkan Vergili; “Kanserden Ölen Vatandaşlarımızın Bedellerini Demir Çelik’e Ödeteceğim” dedi KARDEMİR’in yarattığı çevre ve hava kirliliğinden en fazla Karabük Mahallesinin etkilendiğine dikkat çeken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki kışın sert geçeceğinin de sinyallerini verdi. Başkan Vergili konuşmasında şunları söyledi; “Bu mahallemiz […]

Kış sert geçecek gibi!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 22 Kasım 2019 - 18:10 'de eklendi ve 338 Kez Okundu


Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Mahallesinde ki temel atma töreninde sert konuştu. Başkan Vergili; “Kanserden Ölen Vatandaşlarımızın Bedellerini Demir Çelik’e Ödeteceğim” dedi

KARDEMİR’in yarattığı çevre ve hava kirliliğinden en fazla Karabük Mahallesinin etkilendiğine dikkat çeken Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki kışın sert geçeceğinin de sinyallerini verdi. Başkan Vergili konuşmasında şunları söyledi; “Bu mahallemiz ile ilgili en büyük problemlerden birisi Demir Çelik konusudur. Demir Çelik’in şuanda en fazla zarar verdiği yer Karabük Mahallesidir. Biz her zaman Demir Çelik’in gelişmesini ve büyümesini isteriz. Ama Demir Çelik büyürken Karabük ile de entegre olmasını da bilmelidir. Biz bu güne kadar Demir Çelik’ten hiç bir talepte bulunmadık. Demir Çelik’te biz talepte bulunmadıkça sürekli olarak duyarsız kaldı. Biz göreve gelmeden önce Demir Çelik Karabük Mahallesi’nin yanında bir bina inşaatına başlamış. Karabük Belediyesi de ne yapılacağını bilmeden ruhsat vermiş. Ama “Sen şehrin ortasında skal kır” da dememiş. Demir Çelik hala buraya 1938 senesinin sistemiyle cüruf döküyor, bütün mahalleyi rezil ediyor. İddialı konuşuyorum; Karabük’te kanserden ölen vatandaşlarımız en fazla Karabük Mahallesindendir. Bende Karabük Mahallesi’nde kanserden ölen vatandaşlarımızın bedellerini Demir Çelik’e ödeteceğim. Ayrıca buradaki skal kırma tesislerinin faaliyetini durduracağım. Çevre Müdürlüğü de görevini yapacak. Savcılık burası ile ilgili soru sorduğu zaman Çevre Müdürlüğü kaçamak cevap vermeyecek. Benim Karabük’te hiç kimseye boynum eğri değil. Hiç kimsenin kapısına gitmedim. Benim vazifem yalnız sizlere hizmet etmektir. Demir Çelik şunu bilsin; Karabük Belediyesi’nin kesinlikle ekonomik bir problemi yoktur. Biz eğer bir bedel istersek Karabüklüler için isteriz.

Karabük inşallah ilerleyen zamanlarda asansörler, yürüyen merdivenler şehri diye anılacaktır. Çok yakında yapmış olduğumuz asansörlerde turistik turların düzenlendiğini hepiniz göreceksiniz.

Önümüzdeki dönem Sağlık Tarama Merkezi, Bilim Merkezi yapacağız.  Spor Vadisi projemizi de bu senenin sonunda tamamlayacağız. Devlet Birim Fiyatlarıyla bugünkü yapım bedeli 85 trilyon lira olan yağmur suları ile ilgili problemi inşallah 4 yıl içerisinde çözmüş olacağız. Bu projelerimiz ile ilgili kaynaklarımız hazır.

Bugüne kadar sizlere vermiş olduğum sözleri yerine getirirken şükürler olsun ki mahcup olmadım. Bundan sonra da olacağımı sanmıyorum. Kerametin bizde değil sizde olduğuna da şahit oluyorum. Karabüklülerin duaları bizleri ayakta tutuyor”

YORUMLAR


    0 YORUM