Kardeşten abiye şarkılı mesaj mı?

Uluslararası Altın Safran Film Festivali kapsamında her yıl verilen “En iyi restore edilen ev ödülü” töreni bu yıl mesajlarla doluydu. Açılış sırasında orkestranın çaldığı müzik ise geçtiğimiz günlerde Karabük ve safranbolu Belediye Başkanları arasında yaşanan gerginliğe mesaj niteliğindeydi. “En iyi restore edilen ev” ödülü bu yıl Guburoğlu Konağına verildi. Peki, konak kime ait? Tarihi konak, […]

Kardeşten abiye şarkılı mesaj mı?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 26 Eylül 2019 - 17:51 'de eklendi ve 436 Kez Okundu


Uluslararası Altın Safran Film Festivali kapsamında her yıl verilen “En iyi restore edilen ev ödülü” töreni bu yıl mesajlarla doluydu. Açılış sırasında orkestranın çaldığı müzik ise geçtiğimiz günlerde Karabük ve safranbolu Belediye Başkanları arasında yaşanan gerginliğe mesaj niteliğindeydi.

“En iyi restore edilen ev” ödülü bu yıl Guburoğlu Konağına verildi. Peki, konak kime ait?

Tarihi konak, geçtiğimiz yıllarda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından restore edildi ve Vergili ailesinin konuklarını ağırladığı mekan olarak kullanılmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Karabük Anıtı’nda yaşanan temizlik provakasyonunun ardından Başkan Vergili’ye ait konağın bu ödüle layık görülmesi her ne kadar farklı şekilde yorumlansa da, ödül alacak mekanların çok daha önceden belirlendiği de edinilen bilgiler arasında.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin rahatsızlığı nedeniyle şehir dışında olması nedeniyle katılamadığı törende, Karabük’ün fırst lady’si Emine Vergili, kızı Avukat Betül Vergili ile birlikte konuklarını muhteşem bir şekilde ağırladı. Bayan Vergili törende yaptığı konuşmada, kendilerini bu ödüle layık görenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ise yaptığı konuşmada; “Bizim en önemli değerlerimiz konaklarımız, Sayın Vergili bizlere teşekkür ediyor ama asıl bizim onlara teşekkür etmemiz lazım. Değerlendirme aşamasında birçok konağı gezdik ve inceledik, biz kendilerine bu konağımızı çok güzel korudukları ve restore ettikleri için, özellikle de misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören öncesinde, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ‘ağabeyim’ dediği Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin konuklarını ağırladığı koltuklarda fırt lady Emine Vergili ile sohbeti sırasında orkestra tarafından çalınan şarkı ise değişik esprilere neden oldu.

Safranbolu’nın bayan başkanı ile bayan Vergili’nin sohbeti sırasında fonda, İlhan Şeşen’in

son zamanlar yaptıklarıma bakma n’olursun
benim aklım başımda değil
sana söylediklerimi kafana takma n’olursun
onlar ipe sapa gelir şeyler değil

seni sevmiyorum dedim yalandı
istemyiorum artık palavra

ellerimde çiçekler kapında sırılsıklam
görürsen bir gün şaşırma
beni böyle çaresiz
beni böyle derbeder
beni böyle ortalarda bırakma…

şarkısı çalarken, “Kardeşten ağabeye şarkılı mesajlar…” esprileri yapıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM