Karabük’ten bir yıldız daha kaydı

Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Karabük iş dünyasının sevilen isimlerinden Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir Karabükspor eski başkanlarından Ziya Ünsal son yolculuğuna uğurlandı. Uzun süredir yakalandığı bir hastalık sonucu Ankara’da tedavi gören Karabük’ün sevilen iş adamlarından TSO Meclis Başkanlığı ve Karabükspor kulüp başkanlığı yapan Ziya Ünsal, dün akşam hastanede hayatını kaybetmişti. Ünsal için, […]

Karabük’ten bir yıldız daha kaydı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 23 Kasım 2019 - 18:52 'de eklendi ve 285 Kez Okundu


Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Karabük iş dünyasının sevilen isimlerinden Ticaret ve Sanayi Odası ve Kardemir Karabükspor eski başkanlarından Ziya Ünsal son yolculuğuna uğurlandı.
Uzun süredir yakalandığı bir hastalık sonucu Ankara’da tedavi gören Karabük’ün sevilen iş adamlarından TSO Meclis Başkanlığı ve Karabükspor kulüp başkanlığı yapan Ziya Ünsal, dün akşam hastanede hayatını kaybetmişti.
Ünsal için, öğle namazını müteakip Ulu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ünsal’ın yakınlarının yanı sıra, Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Safranbolu Belediye Başkanvekili Onur Varlı, TSO Başkanı Mehmet Mescier,  KARDEMİR AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Güleç, siyaset ve iş dünyası ile çok sayıda seveni katıldı. İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Ünsal, Kuzyaka Hacılar köyü aile mezarlığına defnedildi.

Karabük iş dünyasının köklü ailelerinden Ünsal ailesinin fertlerinden biri olan Ziya Ünsal, 1999-2001 yılları arasında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1995-97 ve 2009-2013 yılları arasında da Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2004 Yerel Seçimlerinde CHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı da olan Ünsal, bir dönem Kardemir Karabükspor Başkanlığı görevinde de bulundu.

YORUMLAR


    0 YORUM