Karabük’te Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü

Karabük’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Karabük Valiliği tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi. Karabük Anadolu İmam Hatip Lise önünde toplanan kalabalık kent meydanına kadar yürüdü. Yürüyüşe Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş, Cumhur Ünal, İl […]

Karabük’te Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 4:34 'de eklendi ve 314 Kez Okundu


Karabük’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Karabük Valiliği tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi. Karabük Anadolu İmam Hatip Lise önünde toplanan kalabalık kent meydanına kadar yürüdü. Yürüyüşe Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş, Cumhur Ünal, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, özel hareket polisleri, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kardemir çalışanları, şehit aileleri gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşte polis ekipleri tarafından uzun Türk bayrağı taşınırken, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları atıldı. Sloganlar vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin Türk siyasi tarihinde daha önce hiç yaşanmamış bir vaka olduğunu belirten Karabük Valisi Fuat Gürel, “Bizler geçmişte birkaç darbeye maruz kaldık. Ama bu daha farklı bir darbe girişimidir. Burada özellikle askerlerimiz içinde şanlı Türk ordusu içinde bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Askerimiz ve ordumuz bizim için şanlıdır. Onları korumak her zaman bizlerin borcudur. Satılmış beyinler, satılmış üniformalılar dışarıdan emir alarak maalesef ordumuz içerisinde ele geçirdikleri uçaklarla, tanklarla ve silahlarla yine milletimizin üzerine ateş yağdırdılar. Satılmış insanlar, düşünme yetisini kaybetmiş insanların nelere mal olabileceği görmüş olduk. İnşallah yetiştireceğimiz gençlerle ülkemiz geleceğe umutla güzel şekilde taşınmış olacak” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM