Karabük Varank’tan Filyos Limanını istedi

Karabük Valisi Fuat Gürel başkanlığındaki Karabük heyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ederek bölgedeki çalışmalarla ilgili destek istedi. Karabük Heyeti, Filyos Limanının Kardemir’e verilmesini istedi. Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Mescier, […]

Karabük Varank’tan Filyos Limanını istedi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 25 Mayıs 2019 - 16:28 'de eklendi ve 295 Kez Okundu


Karabük Valisi Fuat Gürel başkanlığındaki Karabük heyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret ederek bölgedeki çalışmalarla ilgili destek istedi. Karabük Heyeti, Filyos Limanının Kardemir’e verilmesini istedi.
Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Mescier, Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, Haddeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Bostancı ve Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emin Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Karabük ve bölge için son derece önemli olan Filyos projesi, Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kamulaştırma safhası, ilde sanayi altyapısı geliştirilmesi çeşitlendirilmesi ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Altınöz; “Eskipazar OSB için 2020 bütçesine ödenek konulacak”

Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Eskipazar OSB’de kamulaştırma çalışmalarının en kısa sürede başlaması için Sayın Bakandan ödenek talebimiz oldu, kendileri 2020 bütçesine mutlaka ödenek konulacağını bizlere ifade ettiler, ayrıca gerek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, gerekse de haddeciler Derneği Başkanımız Filyos Limanının başta Kardemir olmak üzere, Karabük açısından önemine vurgular yaptı ve Sayın Bakanımıza teknik bilgiler aktardı. Sayın Bakanımız Filyos Projesinin bölgenin ortak bir projesi olduğunu ifade etti ve Karabüklü sanayicilerinde mutlaka bölgedeki yerini alacağını ifade ettiler” dedi

Mescier; “Limanı KARDEMİR’e istiyoruz”

Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier ise; “Liman bizim için çok önemli, Filyos’ta kurulacak endüstri bölgesinde Karabüklü sanayicilere arsa tahsisi bizim için yeterli değil. Biz öncelikle Filyos Limanının KARDEMİR’e verilmesini istiyoruz. Limanın işletmesi başka bir firmaya verilecek ve Kardemir başta olmak üzere, Karabüklü sanayiciler fahiş fiyatlarla bu limanı kullanacaksa bize hiçbir katkısı olmaz, çünkü bizim ihracat ve ithalatlarımızda en önemli giderlerimizden biri liman giderleri” şeklinde iş dünyasının beklentilerini dile getirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM