KARABÜK ONU İSTİYOR

Daha düne kadar bürokrasideki alt kadroların yönettiği ve katıldığı sosyal aktivitelerle gündemi dolduran Karabük siyaset ve bürokrasi hayatının son günlerdeki en önemli gündem maddesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak atama. Çünkü 2003’ten bu yana bu görevi yürüten ve kentteki birçok yatırıma ve sportif başarıya imza atan Abdülkadir Çetin kısa bir süre sonra yaş haddinden […]

KARABÜK ONU İSTİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 12 Şubat 2020 - 4:12 'de eklendi ve 1.096 Kez Okundu


Daha düne kadar bürokrasideki alt kadroların yönettiği ve katıldığı sosyal aktivitelerle gündemi dolduran Karabük siyaset ve bürokrasi hayatının son günlerdeki en önemli gündem maddesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak atama. Çünkü 2003’ten bu yana bu görevi yürüten ve kentteki birçok yatırıma ve sportif başarıya imza atan Abdülkadir Çetin kısa bir süre sonra yaş haddinden emekli oluyor.

İşsizliğin her geçen gün zirve yaptığı, ekonominin günden güne geriye gittiği, siyasetçilerin ve bürokratların yatırımcıya tahsis edilecek arazi için kamulaştırma parası bulamadığı, hatta yeni istihdam alanlarının yaratılması için belirlenen alanların altyapısını hazırlayacak kurumların ödeneksizlik yüzünden eleman çıkartıp, geri kalan personelde de maaş indirimine gittiği Karabük’ün en önemli gündem maddesi,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacak yeni atama.

Konu o kadar önemli, o kadar ciddi ki, hatta pasta o kadar küçülmüş olacak ki, tablo Bizans günlerini aratmıyor..!

Bir tarafta teşkilatlar üzerinden yürüyen aday adayları, diğer tarafta malum sendikanın alışılagelmiş entrikaları..!

Sayın Büyüğe yakın isimler üzerinden ilerlemeye çalışanlar ve Karabüklü Bakan Yardımcısına ulaşmak için kapıları kıranlar ise işin cabası! Kısacası aklınıza ne gelirse var.

Hatta öyle isimlerden bahsediliyor ki, inanın insanın kanı donuyor!

Bazı tesisler yapılırken müteahhite; “Buranın hafriyatını ben yapacağım, elektriğini de yeğenim yapacak” dediği iddia edilenlerle, yaz aylarındaki Kurban Bayramı’nda olmayan kış turizmi tesisinde kendisine mesai ücreti ve bayram ikramiyesi yazdığı iddia edilenlerin bile bu işlere sulandığı konuşuluyor..!

Bu iddialar gündeme gelince de insan şu soruyu sormaktan kendisini geri alamıyor; “Acaba bunlar gerçekten doğru da, devamını mı getirmek istiyorlar, ağızlarının sularını akıtan şey de, kurumun son yapılanmasının ardından her ay kesilen milyonluk faturalar mı?”

Sanırız burada altını çizmemiz gereken bir nokta var. Bu ifadeleri asla tüm aday adayları için kullanmıyoruz. Kastettiklerimiz; iki paragraf yukarıdaki iddialarla karşı karşıya olanlar…!

 

Konuyla ilgili bilgiler her geçen gün güncelleniyor. Süreç; “Bu işe en yakın Coşkun Güven” cümlesiyle başladı, “İl Başkanı sendika başkasını istiyor diyor” iddialarıyla devam etti. Konuşulan son cümle ise şu; “Sayın Büyük ağırlığını koymuş ve Coşkun Güven” demiş…

Kötü mü yapmış?

Tabi ki hayır.

Her dönem bürokratları siyasi iktidarların atadığı bir aşikâr. Bu durum göz önüne alınarak bu şehirde bir yoklama yapılsa, zaten Coşkun Güven en az % 80 çıkar.

Her ne kadar siz Coşkun Güven’i beğenmeseniz de, sevmeseniz de Karabük onu sever.

Liyakata önem vermediğiniz için her geçen gün dip yapıyorsunuz. Eskiden gram gram eriyor dunuz, son dönemde kilo kilo erimeye başladınız.

Sayılı günleri kalan saygıdeğer yöneticiler, bu bayrağı teslim alacak müstakbel adaylar, en iyisi siz bundan sonra da bir büyüğe, hatta direkt SAYIN BÜYÜĞE danışmaya devam edin. Çünkü onun bu şehre getirip, 16 yıl müdürlük yaptırdığı bir adamın yerine bile ortak bir aday bulamıyorsunuz. Aynen, gözünüzün önünde Çetin Ayvalık dururken, Malatyalı bir çaylağı Karabük’e müdür yaptığınız gibi…!

Kimse kolay kolay büyük olmuyor. Çünkü Karabük’te, Sayın Büyüğün istediği ismi istiyor..!

Sayın Büyük ve bu şehir neden bir başkasını istesin ki, en azından ismi geçen diğer şahısları neden tercih etsin ki?

Bu şehirde geçmişte birisinin SGK’da bir problemi olsa, Şef Coşkun Güven’e gider.

Sayın Büyükten birisi bir yakınına iş istese, o ilk önce Coşkun Güven’i arar.

Coşkun Güven’in bu şehirde binlerce insanın istihdamına direkt ya da endirekt katkısı vardır.

Madem söz konusu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; Coşkun Güven her şeyden önce sporcu bir adamdır.

Ne güzel Dünya ya! Sayın Büyük büyüklük yapıp, Ankara’da kapıları açacak, Karabük’te sorunları aşacak, babalar da çifte kavrulmuşları kapacak…!

YORUMLAR


    0 YORUM