Karabük bir çınarını daha kaybetti

Türk çelik sektörünün duayen isimlerinden, iş ve cemiyet adamı Nazım Çapraz vefat etti. Karabük bugün bir önemli değerini daha kaybetti. Eniştesi Mehmet Vergili ile birlikte Karabük’ün ilk haddelerinden birini kuran ve yaklaşık yarım asırdır Karabük iş, siyaset ve cemiyet hayatına hizmet eden Nazım Çapraz, yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde bugün öğle saatlerinde […]

Karabük bir çınarını daha kaybetti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 05 Mart 2019 - 21:12 'de eklendi ve 432 Kez Okundu


Türk çelik sektörünün duayen isimlerinden, iş ve cemiyet adamı Nazım Çapraz vefat etti.

Karabük bugün bir önemli değerini daha kaybetti. Eniştesi Mehmet Vergili ile birlikte Karabük’ün ilk haddelerinden birini kuran ve yaklaşık yarım asırdır Karabük iş, siyaset ve cemiyet hayatına hizmet eden Nazım Çapraz, yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde bugün öğle saatlerinde 77 yaşında vefat etti.

Duayen işadamının naaşı akşam saatlerinde Medikar Hastanesine getirilirken, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Güleç, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Dr. Âdem Kar, TSO Eski Başkanı Pehlivan Baylan başta olmak üzere, iş ve siyaset dünyasından birçok isim hastaneye akın etti.

Aile adına oğlu Fatih Çapraz, damadı Metin Dizdar, yeğenleri Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili’nin taziyeleri kabulünün ardından merhumun naaşı Safranbolu’daki evine götürüldü.

Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz’ın naaşı yarın (Çarşamba) Öğle Namazına müteakiben Ulucami’de kılınacak cenaze namazının ardından Araç’ın Mesudiye Köyü’nde toprağa verilecek.

Güleç; “Çok değerli bir dostumu kaybettim”

Duayen işadamının naaşını hastaneye gelişinde karşılayan KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç; “Çok değerli bir dostumu kaybettim, iş dünyamızın önemli bir çınarı idi, rahmetliyi hayırseverliği, mertliği ve dobra kişiliğiyle hatırlayacağız, böyle insanlar çok fazla yetişmiyor, ruhu şad, mekânı cennet olsun, camiamıza ve ailesine başsağlığı diliyorum” dedi

YORUMLAR


    0 YORUM