Kamil Babadan KARDEMİR çalışanlarına jest hazırlığı

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ, hissedarlarına 300 milyon lira kar dağıtacağına açıklarken Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç’in şirket çalışanlarını mutlu edecek bir hazırlık içerisinde olduğu ifade ediliyor. KARDEMİR AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, geçen yılın net karının 814 milyon 259 bin 158 lira olduğu ve bunun 300 milyonunu borsada işlem gören […]

Kamil Babadan KARDEMİR çalışanlarına jest hazırlığı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 18 Nisan 2019 - 18:31 'de eklendi ve 464 Kez Okundu


Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) AŞ, hissedarlarına 300 milyon lira kar dağıtacağına açıklarken Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç’in şirket çalışanlarını mutlu edecek bir hazırlık içerisinde olduğu ifade ediliyor.
KARDEMİR AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, geçen yılın net karının 814 milyon 259 bin 158 lira olduğu ve bunun 300 milyonunu borsada işlem gören KARDEMİR A-B ve D gurubu hissedarlarına kar olarak dağıtılacağını belirtildi.
Açıklamada, ayrıca, ” Ödemeler 2 eşit taksitte ödenecek. İlki 28 Haziran 2019, ikincisi ise 29 Kasım 2019 tarihlerinde olmak üzere 300 milyon lira kar payı olarak dağıtılacak” denildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından sızan bazı bilgiler ise KARDEMİR çalışanları tarafından memnuniyetle karşılandı. İddialara göre Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç kar payı dağıtımından çalışanlarında faydalanmasını istiyor. Şirketin 25 yıllık yöneticisinin; “Biz bu yola onlarla çıktık, meydanları birlikte doldurduk, gün geldi ücretsiz inine çıktılar, gün geldi maaşlarını alamadılar, bu şirket için her zaman büyük fedakârlıklar yaptılar, şayet bugün üretim rekorları kırıp kar payı dağıtabiliyorsak onların sayesinde, o nedenle çalışanlarımızın da bu kardan hak alması lazım, bu konuyu Yönetim Kuruluna taşıyacağım” dediği ifade ediliyor.

YORUMLAR


    0 YORUM