İŞTE MÜZEKENT’İN YENİ KAYMAKAMI

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Safranbolu Kaymakamı da değişti. Dünya Miras Kentinin yeni kaymakamı, 2017’den bu yana Didim Kaymakamı olarak görev yapan Mehmet Türköz oldu. Peki, Safranbolu’nun yeni kaymakamı Mehmet Türköz kimdir? 14 Eylül 1971 tarihinde Denizli-Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli İlçesinde, Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı.1991 […]

İŞTE MÜZEKENT’İN YENİ KAYMAKAMI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 14 Temmuz 2020 - 22:58 'de eklendi ve 1.140 Kez Okundu


İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Safranbolu Kaymakamı da değişti. Dünya Miras Kentinin yeni kaymakamı, 2017’den bu yana Didim Kaymakamı olarak görev yapan Mehmet Türköz oldu.

Peki, Safranbolu’nun yeni kaymakamı Mehmet Türköz kimdir?

14 Eylül 1971 tarihinde Denizli-Çal ilçesinde doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Bekilli İlçesinde, Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı.1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Yüksek Okulundan, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Devlet Memurluğuna Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Bütçe Uzman Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta Teftiş Kurulunda Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı.
1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Denizli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Uşak(Karahallı), Kütahya(Dumlupınar) ve Konya(Güneysınır) ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’nin Nothingham Üniversitesinde İngilizce Dil Eğitimi alıp Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladı.

Giresun (Güce) Kaymakamlığı, Bitlis (Hizan) Kaymakamlığı, Bitlis Vali Yardımcılığı,  Balıkesir (Kepsut) Kaymakamlığı, Kastamonu (Tosya) Kaymakamlığı ve Kahramanmaraş (Dulkadiroğlu) Kaymakamlığı  görevlerinde  bulunduktan  sonra  2017  yılı  Eylül ayında Didim Kaymakamlığına atandı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM