İSLAM’IN YÜZ KARALARI..!

Ereğli’ de farklı camilerde görev yapan 3 imam küçük yaşta kıza cinsel istismar iddiasıyla açığa alındı. “Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu” iddiasıyla hâkim karşısına çıkan sapık imamlar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İddiaya göre Zonguldak il merkezinde evden kaçan 13 ve 16 yaşındaki iki kız, Ereğli’ye  gelerek İstanbul’a gitmek için Devrek yol ayrımında otostop çekmeye başladı. […]

İSLAM’IN YÜZ KARALARI..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 13 Mart 2020 - 6:40 'de eklendi ve 859 Kez Okundu


Ereğli’ de farklı camilerde görev yapan 3 imam küçük yaşta kıza cinsel istismar iddiasıyla açığa alındı. “Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu” iddiasıyla hâkim karşısına çıkan sapık imamlar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İddiaya göre Zonguldak il merkezinde evden kaçan 13 ve 16 yaşındaki iki kız, Ereğli’ye  gelerek İstanbul’a gitmek için Devrek yol ayrımında otostop çekmeye başladı. Bu sırada A. A., A. S. C. ve A. T. isimli imamlar kızları görüp durarak araçlarına aldı. Kızları önce yemeğe götüren 3 imam, daha sonra günlük ev kiraladı ve kızları buraya götürdü.

Yine iddiaya göre sözleşmeli olarak görev yapan imamlar, 16 yaşındaki kızla cinsel ilişki kurdu. Ailelerin kayıp ihbarı üzerine harekete geren Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, iki kızı bularak karakola götürerek, ailelerine bilgi verdi.

İki kız yaşadıklarını anlatınca  3 imam gözaltına alındı. Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu” iddiasıyla hâkim karşısına çıkan sapık imamlar, ifadeleri alındıktan sonra savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Bu arada Karadeniz Ereğli Müftüsü Recai Albayrak’da çıkan haberler üzerine ” Olaydan büyük üzüntü duydum. Müfettişler yaşananların idari boyutunu soruşturuyor. Açığa alındılar. Bu kişilerin bir daha imamlık yapma şansları yok.” açıklaması yaptı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM