İşadamı cefada, devlet sefada!

Kardemir ve Erdemir gibi, cevherden üretim yapan Türk ekonomisinin lokomotif  iki firmasını bünyesinde barındıran Batı Karadeniz Bölgesi yöneticileri, kümelenme çalışmaları kapsamında İskenderun’daki hurdadan üretim yapan demir çelik tesislerine ziyaretler gerçekleştirildi.  Ziyaretlere BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, BAKKA Yönetim Kurulu Üyesi Karabük Valisi Fuat Gürel, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, BAKKA Karabük […]

İşadamı cefada, devlet sefada!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Temmuz 2019 - 13:13 'de eklendi ve 371 Kez Okundu


Kardemir ve Erdemir gibi, cevherden üretim yapan Türk ekonomisinin lokomotif  iki firmasını bünyesinde barındıran Batı Karadeniz Bölgesi yöneticileri, kümelenme çalışmaları kapsamında İskenderun’daki hurdadan üretim yapan demir çelik tesislerine ziyaretler gerçekleştirildi. 
Ziyaretlere BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, BAKKA Yönetim Kurulu Üyesi Karabük Valisi Fuat Gürel, BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, BAKKA Karabük Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sakin Eren ve Karabük KÜSİ Heyeti katıldı.
Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Karabük Yatırım Destek Ofisi koordinasyonunda düzenlenen saha gezilerinde, İskenderun Teknik Üniversitesi, MMK Metalurji, ATAKAŞ Demir Çelik ve TOSÇELİK Toprakkale Tesisleri incelendi.
Filyos Projesinin önemi ve çelik sektöründe Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin büyük çaba içerisinde olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımız sayesinde Zonguldak, Karabük, Bartın illerimiz bir arada. Eskiden tek ildi sonra ayrıldı ama BAKKA tekrar bizi bir araya getirdi. Filyos gibi önemli bir proje var ve bu proje de bizi bir araya getiriyor. Filyos Limanı ve Filyos Vadisi bölgemizi çok yakından ilgilendiriyor. Sizlerle de ortak noktamız demir çelik. Ajansımızın çatısı altında da çelik kümelenmesi üzerine çalışıyoruz. Üç il ortak bir çabamız, gayretimiz var. Bu kapsamda da iyi uygulama örnekleri, firik akış verişleri ve tecrübe paylaşımları bizim için çok önemli ” diye konuştu.

Gerçekleştirilen bu geziyle ilgili görüşlerini belirten birçok insan ise; “Karabük ve Zonguldak İskenderun’dan demir çelik alanında ne öğrenecekmiş, her şeyden önce İSDEMİR’i kuran Karabük ustaları, ayrıca ziyaret edilen bu firmaların birçoğunun patronu bile Karabük’ten yetişme, bu devlet bu kadar zengin mi, ekonomik kriz zirve yapmışken bu tür geziler neyin nesi, bu tür işlere harcayacağınız paraları bir yatırımcıya destek olarak verseniz daha iyi olmaz mı, ayrıca Batı Karadeniz’de demir çelik kümelenmesinden bahsediyorsunuz ama bahsettiğiniz en önemli projemiz olan Filyos Akdenizli bir firmaya veriliyor, işadamı cefada, siz sefadasınız” şeklinde tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR


    0 YORUM