İLK KEZ BİR GENEL MÜDÜR AÇIĞA ALINDI!

KARDEMİR Yönetim Kurulu tarihinin en hararetli yönetim kurulu toplantılarından birini gerçekleştirdi. Yaklaşık yarım gün süren toplantı sonucunda eski laboratuvar müdürü Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan görevden alındı. KARDEMİR’de olağanüstü günler yaşanıyor. 1995 yılında kurulan şirket bugün, tarihinin en uzun toplantılarından birini gerçekleştirdi ve yaklaşık 12 saat süren toplantının ardından; daha önce MARZINC İşletme Müdürü olarak […]

İLK KEZ BİR GENEL MÜDÜR AÇIĞA ALINDI!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 16 Haziran 2020 - 2:55 'de eklendi ve 4.587 Kez Okundu


KARDEMİR Yönetim Kurulu tarihinin en hararetli yönetim kurulu toplantılarından birini gerçekleştirdi. Yaklaşık yarım gün süren toplantı sonucunda eski laboratuvar müdürü Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan görevden alındı.

KARDEMİR’de olağanüstü günler yaşanıyor. 1995 yılında kurulan şirket bugün, tarihinin en uzun toplantılarından birini gerçekleştirdi ve yaklaşık 12 saat süren toplantının ardından; daha önce MARZINC İşletme Müdürü olarak atanan, ancak bir süre sonra oradan kovulan, ardından ise KARDEMİR, ERDEMİR ve İSDEMİR gibi entegre tesislerin rakibi olan izabecilerin öncülük ettiği birliğin kurduğu laboratuvarın müdürü yapılan ve son olarak ise KARDEMİR Genel Müdürü yapılan Dr. Hüseyin Soykan geçici olarak açığa alındı.

Toplantının uzun sürmesinin nedeni Soykan’ın yerine gelecek isim mi?

Yaklaşık yarım güren süren yönetim kurulu toplantısı ile ilgili ortaya atılan birçok iddia var. Onlardan biri ise tarafların Soykan yerine gelecek isim üzerine anlaşamadığı yönünde. Kulislerden ulaşan bilgilere göre, her fırsatta; “BEN BURADA HÜKÜMETİN TEMSİLCİSİYİM, BENİ REİS GÖNDERDİ, BEN BİNALİ BEYİN SAĞ KOLUYUM” cümleleriyle politika yürüten şahıs M. Faruk Ünal’ı ismi üzerine ısrar etti. Ancak iddialara göre hiç beklemediği bir direnişle karşılaştı ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan; “O adam Genel Müdür olursa ben istifa ederim, benim için bu şekilde devam edecek bir Yönetim Kurulu Başkanlığının hiçbir önemi yok” restini çekti.

Muhteşem Üçlü Güleç’lere mi yanaşıyor?

KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan’ın açığa alınmasının ardından yerine vekâlet ettirilen isim ise kafaları karıştırdı. Güleç’lere yakınlığı ile bilinen Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Reyhan Özkara’ya vekâletin verilmesi; “Acaba muhteşem üçlü yeniden Güleç’lere mi yanaşıyor?” sorunu akıllara getirdi.

Krizin altında Abanoz’un raporları mı yatıyor?

Yaşanan kaos ile ilgili ortaya atılan bir diğer iddia ise, daha önce AK Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan, ardından ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı iken sarayla ters düştüğü için görevine son verilen Bülent Gedikli’nin getirdiği iddia edilen İç Denetici Mehmet Abanoz’un raporu. İddialara göre Abanoz; KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Güleç’in koyduğu bazı muhalefet şerhlerinin doğru olduğunu iddia ediyor ve bunun üzerine; açıklanan 161 milyon zararı birilerine yaslamaya çalışan ekip, faturayı Soykan’a yıkıp işin içinden çıkmaya çalışıyor

 

 

 

YORUMLAR


  2 YORUM

  • gastrolog 16 Haziran 2020

   Şirkette uzun zamandır bir gaz sıkışması vardı. Şirket gazını çıkardı anlaşılan.

   Cevapla

  • Erhan Turan 16 Haziran 2020

   HEP BEN HEP BEN KANAYAN YARAYA MELHEM OLMAK NEREDE

   Cevapla