HİSARCIKLIOĞLU’NDAN KARABÜKLÜ SANAYİCİLERE TEBRİK

Karabük TSO Meclis Başkanı H.Salih Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, eski dönem Meclis Başkanı Timurçin Saylar ve eski dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Görüşmede TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Karabük’ün Ocak-Mayıs ayları arasındaki ihracat rekoruna değinerek ülke ekonomisine bu katkıyı sağlayan Karabüklü metal sanayii ihracatçılarını tebrik ettiğini […]

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN KARABÜKLÜ SANAYİCİLERE TEBRİK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Haziran 2021 - 15:26 'de eklendi ve 11 Kez Okundu


Karabük TSO Meclis Başkanı H.Salih Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, eski dönem Meclis Başkanı Timurçin Saylar ve eski dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

Görüşmede TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Karabük’ün Ocak-Mayıs ayları arasındaki ihracat rekoruna değinerek ülke ekonomisine bu katkıyı sağlayan Karabüklü metal sanayii ihracatçılarını tebrik ettiğini belirtti.

Görüşmede Karabük’ün yatırım alanları, yeni TSO hizmet binası, ihracat ve üretim konularında konuşularak fikir alışverişinde bulunulduğu ifade edildi.

Karabük;Türkiye’nin ilk 500 firması arasında yer alan KARDEMİR, MESCİER Demir Çelik ve ÇAĞ-ÇELİK’in yanı sıra, Çelikoğlu Demir Çelik, Işık Çelik, Kardökmak, Emas Demir Çelik, MZA Demiryolu Malzemeleri, Aygünsan, Boskay Metal firmalarının gerçekleştirdikleri ihracatlar sayesinde, cumhuriyet tarihinin en yüksek Ocak-Mayıs dönemi ihracat rakamlarına; 50,4 Milyon Dolar ile ikinci sırada yer alarak etki etti. Bu rakamlarla ilin ihracat tarihinde bir rekor kırılmış oldu.

YORUMLAR


    0 YORUM