Herkes vatansever, Vergili hain!

Bu ülkede, özellikle de bu şehirde üzerine bir yafta vuruldu mu kolay kolay kurtulamazsın. Doğru ya da yanlış olması hiç önemli değildir, ölesiye kadar seninle gider. Çünkü bu şehir bildiğini değil, körü körüne inandığı siyasetçilerden duyduğunu okur..!   Örnek mi? “Rafet Vergili MARZINC!a ortak…!” Peki, MARZINC’ın ortakları kimler? KAPTAN İCDAŞ DİLER KROMAN ÇOLAKOĞLU  Ama ne […]

Herkes vatansever, Vergili hain!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 18 Ağustos 2019 - 22:03 'de eklendi ve 305 Kez Okundu


Bu ülkede, özellikle de bu şehirde üzerine bir yafta vuruldu mu kolay kolay kurtulamazsın. Doğru ya da yanlış olması hiç önemli değildir, ölesiye kadar seninle gider. Çünkü bu şehir bildiğini değil, körü körüne inandığı siyasetçilerden duyduğunu okur..!

 

Örnek mi?

“Rafet Vergili MARZINC!a ortak…!”

Peki, MARZINC’ın ortakları kimler?

KAPTAN

İCDAŞ

DİLER

KROMAN

ÇOLAKOĞLU

 Ama ne hikmetse Karabük’ün son seçimleri “Rafet Vergili MARZINC’a ortak” propagandalarıyla geçiyor. Çünkü söyleyecek sözü, söz söyleyecek yüzü olmayanlar başkanı belaltı vurmaya çalışıyor.

Hele biri var ki, Kars Kaşarı yanında çakma ürün kalır..!

Bu tesisin tüm ruhsatlarını kendi partisi vermiş, ama o her zaman olduğu gibi hedefe ulaşmada iman ve ahlak tanımıyor, hayâsızca ve pervasızca bir insana iftiralar atıyor!

İnanın bana derdi Karabük ya da Karabüklü değil. Tek derdi bu belaltı operasyonlarla koltuğu oturmak ve cukkaları kapmak.

 Tamam, Rafet Vergili Karabük’e ihanet etti ve MARZINC’ı getirdi. Peki, bu tesisin burada kurulması için gerekli olan ÇED Raporunda kaç kurumun imzası var?

O kurumlar bu rapora imza atarken iktidar kimdi?

Hatta o raporu imzalayan kurumların birinin başında o dönemde bir Karabüklü olmuş olabilir mi?

O beyefendi siyasete girdikten sonra, bu tesiste zehirlenen çalışanları hastanelerde ziyaret edip, şov da yapmış olabilir mi?

İki adam düşünün; biri yalnızca davet etmiş, dünyadaki emsallerine bakarak ve bu tesisin burada da aynı şartlarda çalışacağını düşünerek, OSB Müteşebbis Heyet Üyesi olarak bu projeye olur vermiş,

Diğeri; bu tesis kurulurken gerekli olan ÇED Raporuna imza atan kurumlardan birinin en tepesindeymiş, daha sonra milletin meclisinin ilgili komisyonunun başkanvekilliğini üstlenmiş, hatta bu görevdeyken imzasının olduğu tesiste zehirlenen işçileri ziyaret etmiş, Rafet Vergili’de Karabük’ü satmış…!

 Hatırlar mısınız, bir dönem Karabük’te bir ceza furyası başladı.  Başta Karabük Belediye Başkanının tesisi olmak üzere birçok işletmeye ceza yağdırıldı. Hatta bu tesislerin biri de, Karabük Belediyesi Asfalt Plenti idi. O dönemin bürokratına soruldu; “Hadi benim firmama ceza yazdın, buna ağzımı açmam, peki belediyenin plenetine yazıp da, bizim tesisten 50 yıl daha yaşlı Özel İdare tesislerine neden yazmadın?”

Cevap tarihi bir cevaptı, hatta sözün bittiği yerdi..!

Ne mi dedi?

“Bana oraya yaz demediler…!”

Kim ya da kimler yazdırmıştı o cezayı o dönem?

Acaba bazı üst düzey bürokratlar, arkadaşı olan bazı Karabüklü işadamlarına bunun açıklamasını yapmış mıydı?

Bu tesisin kuruluşunda, başından sonuna imzası olanlar, bir adamı hedef yaparak, ‘tavşana kaç, tazıya dur” diyor kısacası.

Son seçimlerde şunu gösteriyor; milletin bir kısmı yese de, büyük kısmı bu işleri yemiyor.

 Tabi bu arada kahpelik filminin ikinci bölümü vizyona giriyor; “Rafet Vergili MARZINC’tan para aldı…!”

Adam almadım demiyor ki..!

Söke söke aldı…!

Hatta sizin Belediye Meclis Üyelerinizde buna el kaldırdı…!

 

Ama direkt parayı almadı.

Önce sizin iktidarınızın yaptırması gerekenleri yaptırdı. Su arıtma tesisini mecbur koştu, 600 bin ton vahşi depolama zehirli atığı kaldırttı. Sonrada dedi ki; “Sizin bu Karabük’e borcunuz var, sözünüzde durmadınız, ben bu şehre verdiğiniz sıhhi zararları tamir etmek için sağlık tesisleri kuracağım, pamuk eller cebe…!”

 

Peki, bu arada siz de almış olabilir misiniz?

Siz derken, sizden birileri hani…!

Almadıysanız problem yok, aldıysanız sizde nereye harcadığınızı açıklayıverin bi zahmet. Çünkü Sayın Vergili aldıklarını nasıl aldığını ve nerelere harcayacağını çok önceden ilan etti.

 

Birde bunun KARDEMİR ayağı var tabi.

Çevre noktasında KARDEMİR’e en büyük yaptırımları kim uyguladı?

Hangi siyasetçi bu güne kadar kendilerinin üzerine bu kadar kararlılıkla gitti, imzaladığı protokolle kendilerine süre verdi?

Hangi dönemde KARDEMİR tarafından; “Karabük Belediyesi ve Çevre Müdürlüğüne verdiğimiz taahhütler doğrultusunda….. yatırımları süratle yapıyoruz” açıklaması yapıldı?

Son 10 yıldır bu memlekette çevre adına ne yapılıyorsa Rafet Vergili imzasıyla yapılıyor. Ancak kendisini ‘ Çevreci’ olarak ilan edenler, çevre katillerinin paralarıyla dünyayı geziyor, gözlerinin önünde bir şehrin katledilişini seyrediyor, 50 yıldır bu insanlara en ulvi görevlerinden biri olan Kurban kesimi noktasında hizmet veren insanları ‘Çevre katili’ ilan edip tutanaklar tutuyor. Hatta bu insanlar için onbinlerce lira cezalar konuşuluyor.

 

Bu asla tesadüf değil!

Çünkü bir yerlerde kuyruk acısı var..!

Her iki tarafında düşmanı aynı..!

Genel seçimlerde MHP’ye oy vermeyip, Yerel Seçimlerde Rafet Vergili’ye oy verilişinden rahatsız olanlar bu durumdan rahatsız. Birde bunun üzerine son genel seçimlerdeki durum eklenince ister istemez birileri rahatsız oluyor. Ama siz onun için RAFET VERGİLİ olamıyorsunuz zaten..!  

 

Sizden ricam artık kendinizi geliştirin. Başkalarına b..k atarak seçim kazanma felsefesi geçerli olsaydı İstanbul’u kazanırdınız!

Rafet Vergili’ye; “MARZINC’ı getirdi” dediniz, Karabük’te hezimette hatrickk yaparak tarihe geçtiniz.! Çünkü bu şehrin tarihinde, ne galibiyette, ne de mağlubiyette hatrickk yapan bir başka parti yok. Şahıs olarak İsmail Altınöz buna tek rakip. Çünkü rakiplerinin büyük bölümü mezarda. Ancak Sayın Altınöz; Merkez ilçe ve İl Başkanı olarak ayrı ayrı bunu başardı. Kendisi arkadaşımdır, her ne kadar Sayın Vergili bir daha aday olmayacağını söylese de, Sayın Altınöz’ün bu tersten başarısını vekil olarak da tekrarlamasını ve Sayın Vergili’nin hattrick başarısını tersten egale etmesini can-ı gönülden temenni ederim!

 Bir diğer nokta; seçimler öncesinde Elif Köse için “Rotaryen”  propagandası yaparak oy devşirmeye çalışmanız! Madem Rotaryenler bu kadar zararlı, bu kadar vatan düşmanı, neden bugünlerde kendileriyle boy boy fotoğraf çektirenlere sesiniz çıkmıyor?

 

YORUMLAR


    0 YORUM