Halkın başkanına hain saldırı!

Karabük’ün Yenice ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Özal Mahallesinde  katıldığı düğün merasiminde mahallenin eski muhtar Murat Bağbaşı tarafından saldırıya uğradı. Olayın ardından medyaya düşen “Zeki Çaylı’ya meydan dayağı” haberleri ilçede büyük bir infiale neden olurken, emniyet bölgeye takviye güç günderdi. Bölgeye giden MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar ise vatandaşları sağduyuya davet ederek, olayların […]

Halkın başkanına hain saldırı!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Haziran 2019 - 2:18 'de eklendi ve 528 Kez Okundu


Karabük’ün Yenice ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Özal Mahallesinde  katıldığı düğün merasiminde mahallenin eski muhtar Murat Bağbaşı tarafından saldırıya uğradı. Olayın ardından medyaya düşen “Zeki Çaylı’ya meydan dayağı” haberleri ilçede büyük bir infiale neden olurken, emniyet bölgeye takviye güç günderdi. Bölgeye giden MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar ise vatandaşları sağduyuya davet ederek, olayların daha fazla büyümesini önledi.
İddiaya göre, eski mahalle muhtarı Murat Bağbaşı ilk olarak düğün ziyaretinde Başkan Çaylı’nın yanında bulunan aralarında problem olan Yusuf Cıbır’a bağırarak düğünden ayrılmasını söyledi. Yusuf Cıbır olay çıkmaması için düğün alanını terk etti. Murat Bağbaşı daha sonra arkadan dolanarak sandalyede oturan Başkan Zeki Çaylı’ya saldırarak vurmaya çalıştı. Başkan Çaylı’ya vurmaya kalkışırken, Başkan Çaylı’nın şoförü Nurdoğan Ören tarafından durduruldu. Murat Bağbaşı daha sonra Özal Mahallesinin yeni muhtarı Yılmaz Ekmekmekçi’ye de saldırarak burnunu kırdı. Murat Bağbaşı daha sonra Özcan Onur ile birlikte Özal Mahallesinde bakkal işletmeciliği yapan Hikmet Koymat’ın dükkanına giderek dükkanı dağıtıp, Hikmet Koymat’ın da burnunu kırarak olay yerinden kaçtı. Emniyet ekipleri tarafından Murat Bağbaşı ve Özcan Onur’u arama çalışmaları başlatıldı. Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Özal Mahallesi Muhtarı Yılmaz Ekmekçi ve bakkal işletmecisi Hikmet Koymat olayın ardından emniyete giderek şikayetçi oldu.
Karabük Emniyet Müdürlüğü tarafından Yenice’ye çevik kuvvet sevk edildi.

Yaşanan olayın ardından şehirde büyük bir infial yaşandı. Başta MHP taraftarları olmak üzere binlerce Yeniceli,  Başkan Zeki Çaylı’ya destek vermek üzere Özal Mahallesi ve ilçe merkezinde toplanırken, bölgeye giden güvenlik güçleri kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açmak zorunda kaldı.

 İl Başkanı Kar; “Herkesi sağduyuya davet ediyorum”

Olayların alevlenmesinin ardından Yenice’ye giden MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar, vatandaşları sağduyuya davet etti. Olayların arkasında bir takım siyasi provakasyonların olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı; “Cumhur İttifakının ruhuna zarar vermemek ve mübarek Ramazan Bayramının insicamını bozmamak adına sessizliğimizi koruyoruz, ancak bu gelecekte de aynı şekilde devam edeceğimiz anlamına gelmez, herkes sorumluluğunun farkında olsun, ayrıca Sayın Belediye Başkanımıza meydan dayağı filan yok,  kimse bizim sabrımızı zorlamasın, hiçbir Allah’ın kulu bırakın bizim belediye başkanımızı, bir sempatizanıma bile meydan dayağını bırakın, bir fiske bile vuramaz” şeklinde konuştu.

“Maydan dayağı filan yok…!”

Konuyla ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise; “ Bazı basın yayın organlarında iddia edildiği gibi meydan dayağı filan yok. Ak Parti militanı şahıs ben masamda otururken arkadan gelip boğazıma sarıldı, ancak arkadaşlarım kendisini anında etkisiz hale getirdi, bizde adli makamlara kendisiyle ilgili gerekli suç duyurusunu yaptık, arkadaşlarımı sağduyuya davet ediyorum, bu tür provakasyonlara kapılmasınlar ve ilçemizdeki kardeşlik ortamının bozulmasına yönelik yapılan provakatif hereketlere alet olmasınlar” dedi.

Bir siyasi Çaylı’yı hedef mi gösterdi?

Yaşanan bu gelişmelerin ardından olayın perde arkası araştırılırken, birçok isim ilçeyi birgün önce ziyaret eden ve; “Zeki Çaylı hırsızdır, kendisi kum çalmıştır” açıklamasını yaptığı iddia edilen siyasetçiyi baş provakatör olarak gösteriyor.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise; “Evet, bende duydum, bana kum hırsızı demiş, Özel İdare’den bana bu ocaktan kum aldığım için 72 bin lira ceza geldi, ama ben aynı ocaktan 10 yıldır kum alıyorrdum, ve 10 yıldır bana ceza gelmiyordu ve ben hırsızda değildim, ne hikmetse MHP’ye geçince hırsız oldum” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR


    0 YORUM