GÜLEÇ; “HUKUKİ YOLLARDAN BAŞVURUMUZU YAPTIK”

ÇAĞ ÇELİK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç’ten Borsa İstanbul’da işlem gören bazı hisse senetlerinde spekülatif hareketlerde bulunduğuna dair iddialara yanıt geldi. Güleç;” Şahsımın faaliyeti menkul kıymet yatırımı amacıyla arz ve talep koşulları çerçevesinde halka açık Devlet İştiraki olan VAKFN hisse senedi almaktan ibarettir. Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dâhil olmak üzere […]

GÜLEÇ; “HUKUKİ YOLLARDAN BAŞVURUMUZU YAPTIK”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Mayıs 2021 - 1:06 'de eklendi ve 41 Kez Okundu


ÇAĞ ÇELİK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç’ten Borsa İstanbul’da işlem gören bazı hisse senetlerinde spekülatif hareketlerde bulunduğuna dair iddialara yanıt geldi. Güleç;” Şahsımın faaliyeti menkul kıymet yatırımı amacıyla arz ve talep koşulları çerçevesinde halka açık Devlet İştiraki olan VAKFN hisse senedi almaktan ibarettir. Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dâhil olmak üzere en başından beri bir satış işlemim, manipülatif hareketim gerçekleşmemiştir.” dedi.

ÇAĞ ÇELİK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç hakkındaki iddialara şu açıklama ile yanıt verdi;

“ SPK bülteninde İdare tarafından; Vakıf Finansal Kiralama AŞ. Pay piyasasında 22.04.202I04.05.202I döneminde gerçekleştirilen işlemler temel alınarak bazı gerçek ve tüzel kişiler hakkında geçici işlem yasağı tedbirine başvuru olduğu açıklanmıştır.

Devletimizin; sermaye piyasalarını destekleyen yaklaşımının etkisiyle son bir yılda sermaye piyasalarında yerli yatırımcı ilgisi artmıştır. Sermaye piyasalarının derinleşmesinin şirketlere, yatırımcılara ve ülkemizin sürdürülebilir büyümesine çok yönlü katkı sağladığı bilinmektedir. Piyasaya aktif olarak katılımda bulunan yatırımcılar sayesinde tasarrufların değerIendirilmesi ile ülke ekonomisinin kalkınması amaçlanmaktadır. Artan yatırımcı sayısına paralel birçok şirket de borsaya kota olmak üzere harekete geçmiş durumdadır.

Şahsımın faaliyeti menkul kıymet yatırımı amacıyla arz ve talep koşulları çerçevesinde halka açık Devlet İştiraki olan VAKFN hisse senedi almaktan ibarettir. Fiyat hareketi menkul kıymet piyasalarının doğal özelliğidir. Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dâhil olmak üzere en başından beri bir satış işlemim, manipülatif hareketim gerçekleşmemiştir. İdare tarafından tedbir niteliğinde tesis edilen geçici işlem yasağının kaldırılması için gerekli yetkili makamlara, hukuki yollara başvurulmuştur. Hal bu iken, mal bulmuş mağribi gibi yayınlanan açıklamaya sarılıp her zaman ki figürasyonla gerçeğin iğfal ve suiistimaline izin vermemek için Karabük kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

YORUMLAR


    0 YORUM