Gücünüz kardeşlerimize mi yetiyor?

Karabük’ün Yenice ilçesinde bir tekstil firmasında kaçak çalışan 33 yabancı uyruklu kişi Yenice İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından muhafaza altına alındı.  Muhafaza altına alınan otuzu Afgan, ikisi İranlı, biri Iraklı olmak üzere toplam 33 kişi Yenice Spor Salonu’nda muhafaza altında tutuluyor. 18’i erkek 15’i kadın olan çalışma izinsiz 33 kişi ile ilgili soruşturma sürdürülüyor. Soruşturma […]

Gücünüz kardeşlerimize mi yetiyor?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Ocak 2019 - 18:05 'de eklendi ve 207 Kez Okundu


Karabük’ün Yenice ilçesinde bir tekstil firmasında kaçak çalışan 33 yabancı uyruklu kişi Yenice İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından muhafaza altına alındı. 
Muhafaza altına alınan otuzu Afgan, ikisi İranlı, biri Iraklı olmak üzere toplam 33 kişi Yenice Spor Salonu’nda muhafaza altında tutuluyor. 18’i erkek 15’i kadın olan çalışma izinsiz 33 kişi ile ilgili soruşturma sürdürülüyor. Soruşturma sonrasında 33 kişi ülkelerine geri gönderilmek üzere Karabük Valiliğine bağlı Göç idaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.
Çalışma izni olmadan tekstil atölyesinde çalışanların Karabük’te ikamet ettikleri işe ise servisle gelip gittikleri öğrenildi.

Öte yandan özellikle Afgan göçmenlere karşı yapılan uygulama kamuoyunun büyük tepkisini çekiyor. Birçok vatandaş; “Devletin gücü bir tek Afganlara mı yetiyor, kaldı ki bu insanların birçoğu Afgan’da değil. Onlar Afganistan’da yaşayan Özbekler. Yani bizim kardeşlerimiz. Çok dürüst ve çalışkan insanlar. Ne iş verseniz yapıyorlar, alınteri ile çalışıp ekmek paralarını kazanıyorlar, çalışmadan nasıl yaşayacaklar, taş mı yiyecekler, Suriyeliler yan gelip yatıyor, ekmek elden, su gölden yaşıyor, Taksim’in göbeğinde bayrak açıyor, devletin gücü kardeşlerimize yetiyor, böyle adalet olmaz” şeklinde tepkilerini dile getiriyor.

YORUMLAR


    0 YORUM