Gökşen Mustafa Yücel

İşadamı-Hayırsever 17 Eylül 1946 tarihinde Kayseri’nin Ağırnas kasabasında doğmuştur. Babası Ali Osman YÜCEL ve kardeşlerinin 1954 yılında Karabük´te kurdukları demir-çelik üzerine faaliyetlerde bulunan ticarethane, Gökşen Yücel´in daha çocukluk yıllarında sanayi ve ticaret hayatıyla tanışmasına vesile olmuştur. Sultan Ahmet İktisadi Ticari İlimler Akademisinde öğrenimine devam etmekte iken, Ali Osman YÜCEL ve kardeşleri Talat Yücel ve Cavit […]

Gökşen Mustafa Yücel
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Haziran 2019 - 6:22 'de eklendi ve 5.367 Kez Okundu


İşadamı-Hayırsever

17 Eylül 1946 tarihinde Kayseri’nin Ağırnas kasabasında doğmuştur. Babası Ali Osman YÜCEL ve kardeşlerinin 1954 yılında Karabük´te kurdukları demir-çelik üzerine faaliyetlerde bulunan ticarethane, Gökşen Yücel´in daha çocukluk yıllarında sanayi ve ticaret hayatıyla tanışmasına vesile olmuştur.

Sultan Ahmet İktisadi Ticari İlimler Akademisinde öğrenimine devam etmekte iken, Ali Osman YÜCEL ve kardeşleri Talat Yücel ve Cavit Yücel´in vefatlarını takiben Gökşen Yücel,  grubuna bağlı 7 şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmeye başlamıştır. 1969 yılında Kocaeli’nde kurulan YÜCEL BORU, daha sonra sırasıyla ÇAYIROVA BORU ve KROMAN ÇELİK SAN. A.Ş.yi bünyesine katarken Gökşen Yücel yönetiminde Türk Sanayiinde önemli bir yere gelmiştir.

Yatırımcı, sanayici ve hayırsever kimliğiyle tanınan Gökşen Mustafa YÜCEL, 10/02/2007 tarihinde aramızdan ayrılmıştır. Merhum işadamımız, 1980 yılından günümüze kadar yapmış olduğu yatırımlar ve sektörde sağladığı yenilikler ile çelik sektörünün duayenleri arasındaki yerini almıştır.

Hayırsever kişiliği ile de tanınan Gökşen Yücel’in Karabük’te de, ailesi adına bir huzurevi ve kendi adına da Karabük Üniversitesinde bir spor salonu bulunmaktadır.

YORUMLAR


    0 YORUM