“Gidin Karabük’ü kaybedin” mi diyecekti?

Ak Parti Aday Tanıtım Töreninde, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Karabük Heyeti arasındaki diyalog; “Sizden Karabük’ü istiyorum” şeklinde kamuyu ile paylaşıldı. Peki, bu diyalog bu cümle ile sınırlı mıydı? Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, içlerinde Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın da yer aldığı aday tanıtım […]

“Gidin Karabük’ü kaybedin” mi diyecekti?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 19 Aralık 2018 - 23:13 'de eklendi ve 345 Kez Okundu


Ak Parti Aday Tanıtım Töreninde, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Karabük Heyeti arasındaki diyalog; “Sizden Karabük’ü istiyorum” şeklinde kamuyu ile paylaşıldı. Peki, bu diyalog bu cümle ile sınırlı mıydı?

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, içlerinde Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın da yer aldığı aday tanıtım töreninde Karabük heyeti ile arasında geçen diyalog Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz tarafından Karabük kamuoyuna yalnızca “Sizden Karabük’ü istiyorum” cümleleriyle yansıtıldı. İddialara göre Erdoğan’ın cümleleri bununla sınırlı değildi. AK Parti Genel Başkanı Karabük heyetine; “Sizden Karabük’ü istiyorum, ama biliyorum ki karşınızda çok düzgün ve çalışkan bir isim var” dedi.

AK Parti İl Başkanının bu diyaloğu yalnızca; “Sizden Karabük’ü istiyorum” şeklinde kamuoyu ile paylaşması sosyal medyada da alay konusu haline geldi. Konuyla ilgili yorum yapan birçok isim; “ Reis testiyi kırmadan önce uyarıyor, çünkü 2009’da Vergili’ye karşı Merkez İlçe Başkanı olarak büyük bir hezimet yaşayan İl Başkanının aynı başarısızlığı İl Başkanı olarak da egale edeceğinin farkında, ne diyecekti, gidin Karabük’ü kaybedin mi diyecekti?” şeklinde görüşler paylaşıyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2014 Seçimleri öncesi Karabük’te de bir miting düzenlemiş, miting öncesi Karabük Belediyesini de ziyaret etmiş ve ziyaretin ardından Başkan Vergili’de kendisinin mitingine katılarak;” Karabük halkı sizi çok seviyor, şehrimize şeref verdiniz Sayın Cumhurbaşkanım” sözleriyle kendisini taltif etmiş, Adana mitinginde kendisini karşılamayan MHP’li başkan Hüseyin Sözlü’yü eleştirmesi üzerine meydandakilerin yuh çekmesi üzerine de; “Hayır yuh çekmeyin, bunların hepsi aynı değil, mesela Karabük’te de bir MHP’li başkan var, ama bunun gibi değil, adam gibi adam, geldi, beni karşıladı, hatta mitingimde konuşma bile yaptı” demişti.

YORUMLAR


    0 YORUM