Genç çiftçilere damızlık koyun desteği

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde genç çiftçilere koyun dağılımı yapıldı.  Üç yıldır uygulanmakta olan Genç Çiftçi hibe destek projesi kapsamında 2018 yılı içinde yer alan projede Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından  8 genç çiftçiye 256 adet koyun, 16 adet koç olmak üzere toplam 272 adet küçükbaş dağıtımı gerçekleştirildi. Proje hakkında bilgi veren yetkililer “Çaycuma ilçesinde […]

Genç çiftçilere damızlık koyun desteği
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 16 Aralık 2018 - 18:06 'de eklendi ve 297 Kez Okundu


Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde genç çiftçilere koyun dağılımı yapıldı. 
Üç yıldır uygulanmakta olan Genç Çiftçi hibe destek projesi kapsamında 2018 yılı içinde yer alan projede Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından  8 genç çiftçiye 256 adet koyun, 16 adet koç olmak üzere toplam 272 adet küçükbaş dağıtımı gerçekleştirildi.
Proje hakkında bilgi veren yetkililer “Çaycuma ilçesinde üç yıl boyunca uyguladığımız projelerle toplam 136 genç çiftçimize 4.080.000 TL tutarında tamamı hibe sığır, manda, koyun, arılı kovan, gezen tavuk, seracılık, çilek üretim tesisi desteği sağlanmıştır. Bu üç yıllık projenin son dilimi adet koyun dağıtımımız ile bugün  8 genç çiftçimize daha hibe destek sağlamış oluyoruz. Devletimizin genç üreticilere yönelik destekleri artarak sürmektedir. Bu destekten yararlanan çiftçilerimize hayırlı olsun diyor ve başarılı üretimler, bol kazançlar diliyoruz” dedi.
Program hak sahiplerine Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisleri tarafından kura ile belirlenerek koyun ve koçların  teslimi ile sona erdi.

YORUMLAR


    0 YORUM