‘GELECEĞİN NİTELİKLİ MÜHENDİSLERİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE YETİŞİYOR’

Bartın Üniversitesinin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı projesinde sözleşme imzalandı. Proje kapsamında “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kurulacak. Batı Karadeniz Klakınma Ajansının 2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Bartın Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı proje için […]

‘GELECEĞİN NİTELİKLİ MÜHENDİSLERİ BARTIN ÜNİVERSİTESİ’NDE YETİŞİYOR’
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 15:44 'de eklendi ve 541 Kez Okundu


Bartın Üniversitesinin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenmeye hak kazanan “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı projesinde sözleşme imzalandı. Proje kapsamında “Akıllı Enerji Laboratuvarı” kurulacak.
Batı Karadeniz Klakınma Ajansının 2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Bartın Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı proje için BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ve Bartın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sabri Gök arasında destek sözleşmesi imzalandı.
Bartın Üniversitesi’nin başvuru sahibi, İvme Grup Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., ile Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün iştirakçi olduğu proje ile Bartın ilinin ve ülkenin imalat sanayi sektöründe gelişmesi için kalifiye işgücü yetiştirmek amacıyla Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde laboratuvar kurulması planlanıyor.
Bartın Üniversitesi’nin mühendislik eğitim altyapısını teknoloji odaklı geliştirmek, ülkenin gelişen yenidünyada rekabet gücünü arttırmak ve sanayi sektörüne kalifiye işgücü yetiştirmek amacıyla uygulanacak 672 bin 975 TL bütçeli proje için BAKKA 504 bin 731,25 TL hibe desteği verecek.

YORUMLAR


    0 YORUM