Futbol tabiriyle çatala çaktı..!

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin, partisinin kuruluş yıldönümünde Karabük Atatürk Anıtı’nda çöp toplamasıyla başlayan Rafet Vergili-Elif Köse gerginliği bugün yeni bir boyut kazandı. Aslında her şey çok güzel başlamıştı. Biri diğerine “Ağabeyim…”, o da diğerine “Bizim kızımız..” diyordu. Ne olduysa CHP’nin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de, CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende oldu! Provokatörün biri, […]

Futbol tabiriyle çatala çaktı..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 25 Ekim 2019 - 21:49 'de eklendi ve 353 Kez Okundu


Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin, partisinin kuruluş yıldönümünde Karabük Atatürk Anıtı’nda çöp toplamasıyla başlayan Rafet Vergili-Elif Köse gerginliği bugün yeni bir boyut kazandı.

Aslında her şey çok güzel başlamıştı. Biri diğerine “Ağabeyim…”, o da diğerine “Bizim kızımız..” diyordu.

Ne olduysa CHP’nin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de, CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende oldu! Provokatörün biri, tören için geldiği anıtta cebinden çöp poşetlerini çıkarttı ve dağıtmaya başladı.

Erdoğan Dinçel gibi profesyonel ve deneyimli politikacılar bu oyuna gelmedi. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse gibi deneyimsiz siyasetçiler ise bu olayın nerelere gideceğini düşünmeden bu yemi yuttu, hem bir taraftan “Ya biz neden topluyoruz, bakın orada temizlik görevlisi bekliyor dedi (El arabası ile törenin bitmesini bekleyen temizlik görevlisini göstererek), hem de diğer taraftan eline tutuşturulan çöp poşeti ile kameralara ve foto muhabirlerine boy boy pozlar verdi.

Poşetleri dağıtanlar Başkan Vergili’nin sosyal medyada yaptığı paylaşımların ardından aradılar, binlerce kez özür dilediler ve “Sizi kastetmedik…” dediler. Poşetlere sazan gibi atlayanlar ise; “Art niyet yok, tamamen spontone gelişti” demekle yetindiler.

Aslında her şey çok güzel olacaktı…!

Çünkü her şey çok güzel ilerliyordu.

Rafet Abisi kızını arıyor; “ Sahipsiz değilsin, git şu konuyu şununla çöz, gerisini bana bırak” diyor, kardeşi de abisinin partisinin bayramlaşma törenine çatkapı yapıyor, son derece samimi pozlar veriyordu.

Hatta Rafet Ağabey dozu iyice artırmış, karşı cenahtan gelen “Kanyonpark Projesini birlikte yapalım..” teklifi üzerine kurmaylarına; “ Safranbolu’da bizim, belediyenin imkanları kısıtlı, projeyi ihaleye çıkarken iki taraflı çıkın, ha biz yapmışız, ha Safranbolu…” talimatını vermişti.

Karabük siyasetinin yeni ağabeyi kendisine karşı yapılan belaltı operasyonu bir türlü hazmedemedi.”Bana gelip, ağabey asfalt lazım dese, kamyonlarını gönder, istediğin kadar al derdim, üzerinde ‘Karabük Belediyesi’ yazan araçlarla asfaltı göndererek şov yapmazdım” dedi.

Ve o Vergili bekledi, ölçtü, biçti ve bugün ayağına gelen pası tam anlamıyla çatala çaktı.

Kendisini Kent Meydanı’nda ki üç-beş çöple vurmaya çalışan Safranbolu Belediye Başkanının 9 Eylül’de yaptığı paylaşımlara; Dünya Miras Kenti, UNESCO Şehri Safranbolu’nun göbeğindeki çöp yığınlarıyla cevap verdi; “Atalar çıkarayım der tahta, döner dolanır gelir bahta. Bir atasözü bin ifadenin anlatımından daha geçerlidir…” dedi

Yaşanan bu gelişmeler şu yorumları da arkasından getirdi; “Kendisi siyaseti bilmiyor, ekibinin birçoğu iyi niyetli ve deneyimsiz isimler. Ancak ne yazık ki onların bir etkisi yok. Bürokrasiden yanında olan isimlerin büyük bölümü ise manidar. Medyada ve siyasette zerre kadar deneyimi olmayan, belediyecilikle ilişkileri girdikleri birkaç ihaleden ibaret olan isimler kendisini istedikleri gibi yönlendiriyor, korkarız bu günler daha iyi günlerimiz…!”

YORUMLAR


    0 YORUM