FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK!

KARDEMİR’de hareketli günler devam ediyor. Hüseyin Soykan’dan boşalan Genel Müdürlük görevine Necdet Utkanlar getirilirken, yapılanmanın bağımsız yönetim kurulu üyeleriyle devam edeceği konuşuluyor. İddialara göre şirketin eski Genel Müdürü, Karabük siyasetinin büyüğüne KARDEMİR ile ilgili bir rapor hazırlıyor ve bir görüşme gerçekleştiriyor. Olayı duyan bazı bağımsızlar adeta çileden çıkıyor. Yaşanan sert tartışmaların ardından Soykan önce açığa […]

FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 15:49 'de eklendi ve 1.239 Kez Okundu


KARDEMİR’de hareketli günler devam ediyor. Hüseyin Soykan’dan boşalan Genel Müdürlük görevine Necdet Utkanlar getirilirken, yapılanmanın bağımsız yönetim kurulu üyeleriyle devam edeceği konuşuluyor.

İddialara göre şirketin eski Genel Müdürü, Karabük siyasetinin büyüğüne KARDEMİR ile ilgili bir rapor hazırlıyor ve bir görüşme gerçekleştiriyor. Olayı duyan bazı bağımsızlar adeta çileden çıkıyor. Yaşanan sert tartışmaların ardından Soykan önce açığa alınıyor, sonra da görevine son veriliyor.

Hüseyin Soykan’ın ardından Genel Müdür Yardımcılarından Reyhan Özkara Genel Müdürlüğe vekâlet ediyor. İddialara göre Özkara, denetici raporunda uygulamalarıyla şirketi zarara uğrattığı iddia edilen Hasan Akbulut ve Murat Şenal’ın görevden alınması halinde genel müdürlük görevine devam edebileceğini ifade ediyor. Ancak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Güleç’in, bu iki ismin görevden alınmasıyla ilgili önergesi reddediliyor.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bazı bağımsız yönetim kurulu üyelerinden genel müdürlük için Furkan Ünal önerisi geliyor. Bu öneri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan’ın sert tepkisiyle karşılaşıyor. Hatta Yolbulan’ın “İstifa ederim” restini çektiğini iddia edenler bile var.

Krizin iyice derinleştiğini hisseden Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tamer Alptekin devreye giriyor ve yöneticisi olduğu KROMAN Grubunun üst düzey yöneticilerinden Necdet Utkanlar ismini öneriyor. Alptekin ve Utkanlar bir sahil bölgesinde bir araya geliyor ve mutabakata varıyor.

Tüm bu yaşananların ardından yeni yapılanmanın şirketin profesyonel yönetim kademesiyle kalmayacağı, Kasım ayında yapılacak genel kurulda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin de değişme ihtimalinin son derece yüksek olduğu bir diğer iddia. Operasyonun başında ise Sayın Büyük var. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinden Ömer Faruk Öz’ün yeniden aday olmayacağını açıklamasının arkasında da Sayın Büyüğün devreye girmesi olduğu ifade ediliyor. Ülke ve bölge siyasetinin duayen isminin kişisel düşüncesi ise bağımsız yönetim kurulu üyelerinin Karabük kökenli olması yönünde. Kulislerden sızan haberlere göre Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği için en güçlü isimler; Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Mescier.

YORUMLAR


    0 YORUM