Et kombinasında yap-işlet-devret modeli uygulanacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir taraftan uyguladığı tedbirlerle ağır borç yükü altında bulunan belediyeyi rahatlatmaya çalışırken, diğer taraftan da şehrin ihtiyacı olan modern tesisleri halkın hizmetine sunmayı hedefliyor. Düzce Belediyesi Et Kombinasında yapılan incelemeler sonucu, mezbahanın ihtiyaçları karşılayamadığı ve yıllık yaklaşık 800 bin TL zarara sebep olduğu tespit edildi. Merkezin yeniden inşasında yap-işlet-devret modeli […]

Et kombinasında yap-işlet-devret modeli uygulanacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 2:04 'de eklendi ve 395 Kez Okundu


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir taraftan uyguladığı tedbirlerle ağır borç yükü altında bulunan belediyeyi rahatlatmaya çalışırken, diğer taraftan da şehrin ihtiyacı olan modern tesisleri halkın hizmetine sunmayı hedefliyor.

Düzce Belediyesi Et Kombinasında yapılan incelemeler sonucu, mezbahanın ihtiyaçları karşılayamadığı ve yıllık yaklaşık 800 bin TL zarara sebep olduğu tespit edildi. Merkezin yeniden inşasında yap-işlet-devret modeli uygulanacak.

Düzce Belediyesi tarafından işletilen Mergiç Esenköy Mevkiindeki Et Kombinası ve Hayvan Kesim Merkezinde yapılan incelemeler sonrası mevcut sistemle ilgili kurmayları ile görüşen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, merkezin mevzuatına uygun şekilde işletilmesi için bilirkişilerden rapor hazırlamalarını istedi. Konu hakkında Düzce merkezde faaliyet gösteren kasaplarla da istişare eden Başkan Özlü, yıllık 800 bin TL’ye kadar maddi zarar altında olduğunu öğrendiği Et Kombinasının düzenlenmesi için talimat verdi. Merkez hakkında alınan karar doğrultusunda mevcut et kombinası sıkı denetim altında çalıştırılacak, tam donanımlı ve mevzuata uygun Et Kombinası inşası ise belediyeye mali bir yük olmadan yap-işlet-devret modeli ile yapılacak. Yapılan açıklamada projenin hazırlık aşamasında olduğu belirtilirken çalışmaların en kısa sürede başlayacağı ifade edildi.

YORUMLAR


    0 YORUM