Ereğli efsane başkanıyla özlediği günlere geri döndü

5 yıllık aranın ardından 31 Mart’ta emaneti geri alan, Türk belediyeciliğinin efsane başkanı Halil Posbıyık kısa sürede dönüşünü hissettirdi. İlk olarak Anavatan Partisi’nden 1994 yılında belediye başkanı seçilen, daha sonra aynı başarıyı 1999 ve 2004’de yine ANAP’tan, 2009 ve 2014’te ise CHP’den tekrarladıktan sonra bir dönem ara veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın dönüşü muhteşem […]

Ereğli efsane başkanıyla özlediği günlere geri döndü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Haziran 2019 - 7:55 'de eklendi ve 266 Kez Okundu


5 yıllık aranın ardından 31 Mart’ta emaneti geri alan, Türk belediyeciliğinin efsane başkanı Halil Posbıyık kısa sürede dönüşünü hissettirdi.

İlk olarak Anavatan Partisi’nden 1994 yılında belediye başkanı seçilen, daha sonra aynı başarıyı 1999 ve 2004’de yine ANAP’tan, 2009 ve 2014’te ise CHP’den tekrarladıktan sonra bir dönem ara veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın dönüşü muhteşem oldu. Posbıyık’ın dönüşü ile birlikte Ereğli, geçmiş dönemlerde olduğu gibi tam anlamıyla bir kültür ve sanat şehrine dönüştü.

Efsane başkanın ilk icraatı muhteşem 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları oldu. Onbinlerce insanın katılımı ile gerçekleşen kutlamalar ile ilgili duygularını dile getiren Ereğli sakinleri; “Bu günleri özlemiştik” cümleleriyle duygularını ifade ederken, etkinlikler Ramazan Ayı içerisinde de devam etti.

Kadir Gecesi akşamı belediye tarafından düzenlenen organizasyonda , 12 5oo kişi aynı anda iftarını açtı.Elif Otel ile Erdemir idari binası arasında kalan sahil bandında gerçekleşen İftar yemeği için oluşturulan 10 bin kişilik masa düzeni dolarken 2 bin kişi de yerleri daha önce hazırlanan yer sofralarında birlikte oruç açtı.

 Belediyenin mübarek Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında bir önemli etkinlikte, ilçenin sembol ürünü Osmanlı Çileği ile ilgili gerçekleştirildi.  Kdz. Ereğli Belediyesi ile Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Koruma Derneği işbirliği’nde düzenlenen en güzel Osmanlı Çileği ve en güzel Çilekli Pasta yarışmaları Ereğli halkının yoğun katılımı ile yapıldı.

Hacivat- Karagöz oyunu, sihirbaz ve kukla gösterilerinin de yer aldığı “Ramazan’ı Uğurlama Eğlencesi” de yarışmalara ayrı bir renk kattı.

Amfi Tiyatro’da gerçekleşen ve Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra halkın yoğun katılı ile gerçekleşen etkinlikte konuşan Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Koruma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya, Osmanlı Çileği’nin Kdz. Ereğli’de yaşayanların ortak paydası olduğunu söyledi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında 10 kişiden oluşan juri, En Güzel Osmanlı Çileği yarışmasına katılan 48 üreticinin çileği ve 18 ev hanımının yaptığı çilekli pastaları tat, koku, renk ve ambalaj olmak üzere 4 ayrı kategoride değerlendirdi.

Her iki yarışmada dereceye girenlere ödülleri, Kdz. Ereğli’nin Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında, 18 Haziran tarihinde düzenlenecek kutlama töreninde verilecek.
Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık etkinliğe katılan tüm üreticiler ve ev hanımlarını yarışma alanlarına giderek tek tek kutladı. Geceye Hacivat- Karagöz oyunu, kukla, sihirbaz ve animasyon gösterileri ayrı bir renk katarken çocuklara Osmanlı macunu, pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edildi.

YORUMLAR


    0 YORUM