ERDOĞAN’IN LİSTESİNDE 2 KARABÜKLÜ

Bugün gerçekleşen Ak Parti 7. Olağan Büyük Kurultayında Batı Karadeniz Bölgesini temsilen sürpriz bir isim Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 75 kişilik listesinde yer buldu. O isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaklaşık yarım asırdır yol arkadaşlığı yapan, Karabük’ün yetiştirdiği üst düzey devlet ve siyaset adamı Mehmet Ali Şahin’in oğlu Avukat Cem Şahin. […]

ERDOĞAN’IN LİSTESİNDE 2 KARABÜKLÜ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 24 Mart 2021 - 14:03 'de eklendi ve 3.845 Kez Okundu


Bugün gerçekleşen Ak Parti 7. Olağan Büyük Kurultayında Batı Karadeniz Bölgesini temsilen sürpriz bir isim Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 75 kişilik listesinde yer buldu.

O isim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaklaşık yarım asırdır yol arkadaşlığı yapan, Karabük’ün yetiştirdiği üst düzey devlet ve siyaset adamı Mehmet Ali Şahin’in oğlu Avukat Cem Şahin.

Cem Şahin babası gibi hukuk eğitimi almayı tercih etti ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra ise Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde İdare Hukuku üzerine yüksek lisans yaptı.

Politikacı bir babanın oğlu olan Cem Şahin, babası gibi genç yaştan itibaren politikaya yakın ilgi gösterdi. Gençlik Kollarında siyasete başlayan Şahin, partinin ana kademe yönetiminde Ankara İl Başkanlığı İnsan Hakları Başkanlığı görevini üstlendi. Bir dönem Ankara Barosu Başkanlığına da aday olan Şahin, ülkenin önde gelen birçok şirketinin de avukatlığını yapıyor.

2003 yılında Esra Denli ile dünya evine giren Cem Şahin’in nikahını dönemin  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna kıyarken, damadın şahitliğini TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaparken, gelinin şahitleri ise Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek olmuştu.

Oğul Şahin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 listesinde yer almasının ardından akıllara “Önümüzdeki dönemde Karabük’ü TBMM’de baba Şahin’den sonra, oğul Şahin mi temsil edecek?” soruları geldi.

Listedeki bir diğer Karabüklü ise Sevgi Yiğit. Eflani’nin Gelicek köyünden olan Sevgi Yiğit 1973 yılında Karabük’te doğdu. Fatih Kız Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. Lisans eğitimine devam ederken profesyonel iş hayatına kanal 7 Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde başladı. Kanal 7’de başladığı kariyerini Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda sürdürdü. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yiğit partisinin İstanbul İl Başkanlığının Medya ve Tanıtım Başkanlığını yürütüyordu.

YORUMLAR


    0 YORUM