Erbakan’ın prensinden Uysal’a salvo!

Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı, Ağaç İşleri Profesörü Burhanettin Uysal’ın dayanağı olmayan Kent Meydanı projesine, Milli Görüşün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin erbakan’ın danışmanlarından, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Kentsel Tasarımcı Talha Kös’ten tepki geldi. Türkiye’nin ödüllü Kentsel tasarımcılarından Kös; “Projenin müellifi olarak sizin açıkladıklarınızı yapmaya izin vermem” dedi. Ak Parti Karabük […]

Erbakan’ın prensinden Uysal’a salvo!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 01 Mart 2019 - 0:45 'de eklendi ve 543 Kez Okundu


Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı, Ağaç İşleri Profesörü Burhanettin Uysal’ın dayanağı olmayan Kent Meydanı projesine, Milli Görüşün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin erbakan’ın danışmanlarından, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Kentsel Tasarımcı Talha Kös’ten tepki geldi. Türkiye’nin ödüllü Kentsel tasarımcılarından Kös; “Projenin müellifi olarak sizin açıkladıklarınızı yapmaya izin vermem” dedi.

Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı, Ağaç İşleri Profesörü Burhanettin Uysal’ın bilimsel verilere dayanmayan projeleri konunun uzmanları tarafından veto ediliyor. Uysal’a bir tepki de, Türkiye’nin ödüllü Kentsel Tasarımcılarından Talha Kös’ten geldi. Ak Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Kös, Uysal’ın sosyal medya hesabından yaptığı Kent Meydanı Projesi paylaşımının altına; “ Değerli Hocam, herkesin ve her kesimin görüşü alınarak bitmiş bir proje ile ilgili vaat vermeniz çok şaşırtıcı, Kent Meydanı ve Kent Parkı kavramlarını karıştırdığınız çok açık. Meydan kavramını uzun uzun anlatmaya gerek yok, dünyadaki örneklerinize bakmanız yeterli olacaktır…” şeklinde bir yorum yaptı.

Yapılan bu yorumun üzerine Talha Kös Uysal’ın sosyal medya hesabında engellendi ve yorumu da silindi.

Milli Görüş’ün efsane lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yetiştirdiği son gençlik liderlerinden biri olan Talha Kös, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Bölümü mezunu.  Kocaeli SEKAPARK ve Ankara Dikmen Vadisi başta olmak üzere, Türkiye’deki birçok özel projenin tasarımcısı. Refahyol Hükümetinde Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın şehircilik danışmanı. Ak Parti’nin İzmit Belediye Başkan Adayı.

Son iki seçimdir siyasi polemik malzemesi haline getirilen Kent Meydanı, Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Vakfı tarafından da tam not almış, Türkiye’de “Korumacılığın Babası” olarak tanımlanan ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen başta olmak üzere, içlerinde Ak Partili belediyelerin üst düzey bürokratlarının da olduğu,  gerek Tarihi Kentler Birliği, gerekse de ÇEKÜL Vakfı’nın uzmanları Kent Meydanı’da yaptıkları incelemelerin ardından “Meydan dediğin böyle olur” yorumlarını yapmıştı.

 

YORUMLAR


    0 YORUM