En kıymetliye en zor görev

65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün annesi 91 yaşındaki Behiye Özlü, son yolculuğuna uğurlandı.2016 yılında beyin damarlarına pıhtı atması sonucu yoğun bakıma alınan, Ankara Numune Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Düzce’ye dönen Behiye Özlü, bir süre önce tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Düzce Belediye Başkanı […]

En kıymetliye en zor görev
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 15 Eylül 2019 - 18:24 'de eklendi ve 360 Kez Okundu


65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün annesi 91 yaşındaki Behiye Özlü, son yolculuğuna uğurlandı.
2016 yılında beyin damarlarına pıhtı atması sonucu yoğun bakıma alınan, Ankara Numune Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Düzce’ye dönen Behiye Özlü, bir süre önce tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün annesi Behiye Özlü dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve ağabeyi, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü cenaze naması öncesinde Çilimli ilçesindeki evlerinin bahçesinde kurulan taziye çadırında taziyeleri kabul etti. Topçular Mahallesi Müminler Camii’nde kılınan öğle namazının ardından merhume Behiye Özlü için evinin bahçesinde dualar edildi, helallik alındı.

Behiye Özlü’nün naaşı daha sonra Çilimli İlçe mezarlığına getirildi ve kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazede son derece üzgün olduğu gözlenen ve annesinde düşkünlüğü ile bilinen Dr. Faruk Özlü, annesine son görevini de kendisi yaptı, bizzat kabire inerek onu son istiratgahına elleriyle koydu.

Faruk Özlü ile birlikte 65. Hükümette görev yapan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Gazeteci Abdülkadir Selvi, Özlü’nün bakanlığı dönemindeki çalışma arkadaşları, il protokolü ve çok sayıda hemşehrisi Bakan Özlü ve ailesini bu acılı gününde yalnız bırakmadı.

YORUMLAR


    0 YORUM