Emin adımlarla 3,5 Milyon tona koşuyor

3,5 milyon ton üretim hedefiyle yatırımlarını sürdüren Kardemir’de, 3. Pota Fırını da tamamlanarak devreye alındı. Yaklaşık 44 Milyon TL harcama yapılan ve çelik işleme kapasitesi 1.200.000 ton olan 3. Pota fırının açılışını; Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte yaptı. Açılışta yüklenici firma yetkilileri […]

Emin adımlarla 3,5 Milyon tona koşuyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 18:49 'de eklendi ve 262 Kez Okundu


3,5 milyon ton üretim hedefiyle yatırımlarını sürdüren Kardemir’de, 3. Pota Fırını da tamamlanarak devreye alındı.

Yaklaşık 44 Milyon TL harcama yapılan ve çelik işleme kapasitesi 1.200.000 ton olan 3. Pota fırının açılışını; Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte yaptı. Açılışta yüklenici firma yetkilileri ile ünite çalışanları da hazır bulundu.

Sürekli döküm makinalarının ihtilaç duyduğu çeliğin, kimyasal analiz ve sıcaklığının ayarlandığı fırının devreye alınması ile birlikte, sürekli döküm makinalarında üretim artışı ve daha fazla özel kalite çeliklerin üretilmesi hedefleniyor.

Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, toz toplama sistemini de bünyesinde barındıran fırının, 400 mm elektrod çapına ve 22 MWA trafo gücüne sahip olduğunu belirterek, Kardemir’de 3,5 Milyon ton çelik üretimi için gerekli pota fırını altyapısının sağlanmış olduğuna dikkat çekti. Çelikhane de halen 4. Sürekli Döküm Makınası ile mevcut 2 konverterde kapasitelerinin artırılmasına yönelik yatırım faaliyetlerinin de devam ettiğini belirten Genel Müdür Soykan, 4. Sürekli döküm ile konverterlerden birinde de yatırım faaliyetlerinin yılsonuna kadar tamamlanarak devreye alınacağını kaydetti.

YORUMLAR


    0 YORUM