Elif Köse Safranbolu’da hainse, Zeybekçi İzmir’de ne?

1995 Genel Seçimlerinden bu yana gazeteciyim. Bu seçimlere kadar Karabük’te siyasetin bu kadar kişiselleştiğine, bel altı noktaya geldiğine hiç şahit olmadım. İnanın şehrimiz adına üzülüyor, gelecek adına endişe ediyorum..! Düşünsenize; Karabük gibi vatansever insanların yaşadığı bir şehirde bir siyasetçi, hem de bir kadın siyasetçi ‘Vatan haini’ ilan ediliyor, onun meclis üyelerine başka bir partinin ilçe […]

Elif Köse Safranbolu’da hainse, Zeybekçi İzmir’de ne?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 28 Mart 2019 - 1:51 'de eklendi ve 819 Kez Okundu


1995 Genel Seçimlerinden bu yana gazeteciyim. Bu seçimlere kadar Karabük’te siyasetin bu kadar kişiselleştiğine, bel altı noktaya geldiğine hiç şahit olmadım.

İnanın şehrimiz adına üzülüyor, gelecek adına endişe ediyorum..!

Düşünsenize; Karabük gibi vatansever insanların yaşadığı bir şehirde bir siyasetçi, hem de bir kadın siyasetçi ‘Vatan haini’ ilan ediliyor, onun meclis üyelerine başka bir partinin ilçe başkanı tarafından ‘PKK’lı’ damgası vuruluyor..!

Bu nasıl bir vicdansızlıktır, bu nasıl bir ahlaksızlıktır Allah aşkına?

Adama şunu sormazlar mı; bugün ittifak yaptığını iddia ettiğiniz, ancak resmi bir ittifakları olmayan insanlarla dün, neden aynı masaya oturdunuz, ‘Megri megri’ türkülerini neden birlikte söylediniz diye?

Peki, adama sormazlar mı; Elif Köse Safranbolu’da Rotary üyesi olduğu için vatan haini oluyorsa, İzmir’de aynı derneği ziyaret eden Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi nasıl vatansever oluyor diye…?

Acı ama gerçek, bu şehre ne yazık ki hiçbir şey katmadınız. Yıllarca; “İktidarın adayını seçerseniz size hizmet gelir” edebiyatı yaptınız, bu şehirde otel yandı, ardından şehrin itfaiye ihtiyacını karşılamak için vatandaş nezdinde yardım kampanyası yaptınız…!

Lakin şunu bilmiyorsunuz; 1999 Seçimlerinde Safranbolu’da Fazilet Partili aday seçimleri kazandı, Türkiye’de DSP iktidarı vardı ve o iktidarın Çevre Bakanı Sayın Fevzi Aytekin parti gözetmeksizin bakanlıktan belediyeye itfaiye desteği yaptı.

Bu da yetmedi, kayyımın başarılarıyla övündünüz, sanki görevden alınan belediye başkanı HDP’li gibi davrandınız…!

Size bir dost tavsiyesi; izlediğiniz yol, yol değil..!

Bu kafayla hedefe ulaşamayacağınızı sizde biliyorsunuz.  Ayrıca sizin hedefe ulaşma ihtimaliniz yok..! Çünkü siz birbirinizi sevmiyor, hatta nefret ediyorsunuz. Hatta birçoğunuz; “Ali Kaya kaybetsin, meydan boş kalsın ve bir daha ki dönem biz aday olalım” diye dua ediyorsunuz.

Lakin sormadığınız en önemli soru şu; “Bir daha ki dönem Ak Parti kalacak mı…?”

Size tavsiyem şu; korsan afişlerle ve ilanlarla bir hedefe varamazsınız. Tüm bu yapılanlar yalnızca şunu ortaya koyar; “Biz kaybettik, belki son dakika da yerse seçmenin aklını çeler ve durumu lehimize çeviririz…”

Peki, yer mi?

Bence tam aksine ters teper.

O zaman size, sizin şehrinizden bir insanlık ve demokrasi dersi örneği verelim;

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Sayın Fatma Danışman bu akşam BRTV ekranlarında anlatıyor;” Mahalle gezileri yaparken 2 katlı bir eve girdim, bahçede bir teyzem ve bir amcam vardı, kendilerinden destek istedim, amcam ‘Kızım sen benim kim olduğumu biliyor musun?’ diye sordu, bende, hayır amca cevabını verince; ‘ Biz Elif Köse’nin annesi ve babasıyız’  yanıtını verdi, bende bunun üzerine; İyi ki Elif kardeşimin hakkında kötü bir şey söylemedim diye rabbime şükrettim” diyor.

Kısacası eskiden bu memlekette siyaset böyleydi…!

İnsanlar yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırdı.

Siyaseti kimse ayağa düşürmezdi…!

Sizin gibi kahpe vuruşlar değil, seçmenin nabzına dokunan altın vuruşlar yapardı.

Tarih sizi hedefe ulaşmak için yaptığınız belaltı vuruşlarınızla, iki hanımefendiyi de; projeleri, centilmenlikleri ve insanlıklarıyla hatırlayacak.

Ama şunu unutmayın; İNSAN OLANLAR ER YA DA GEÇ KAZANACAK…!

Bu arada sanırım söylemem gereken en önemli konu da şu;

Hiçbir siyasi parti ile bir bağlantım yok, ayrıca hiçbir parti ye de desteklemiyorum.

Ben yalnızca; parti gözetmeksizin şehrimi hizmet edeceğine inandığın güzel insanların seçimlerden zaferle çıkmasını istiyorum. Kimse benim yazılarımdan mesaj çıkartmasın, manipülasyon yapmasın…!

YORUMLAR


    1 YORUM

    • İsmail Timar 28 Mart 2019

      Kalemine sağlık Şükrü Bey.Herkesin satın alinamayacagina dair bu güzel yazında dolayı kutluyorum.💚 seni.

      Cevapla