Düzce için makale yazdı

TÜRKİYE Cumhuriyeti 66. Hükümetinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevinde bulunan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı olan Dr. Faruk Özlü, Düzce Postası için özel bir makale kaleme aldı. MERHABA DÜZCE Can bulduğum, kök saldığım, mensubiyetiyle her zaman gurur duyduğum memleketim… Attığım her adımın, yürüdüğüm her yolun, elde ettiğim […]

Düzce için makale yazdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 15 Aralık 2018 - 1:48 'de eklendi ve 288 Kez Okundu


TÜRKİYE Cumhuriyeti 66. Hükümetinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevinde bulunan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı olan Dr. Faruk Özlü, Düzce Postası için özel bir makale kaleme aldı.

MERHABA DÜZCE

Can bulduğum, kök saldığım, mensubiyetiyle her zaman gurur duyduğum memleketim…

Attığım her adımın, yürüdüğüm her yolun, elde ettiğim her başarının, çıktığım her merdivenin memleketim için bir artı değere dönüşmesi için beni motive eden o güzel insanların yurdu…

Tekrar birlikteyiz…

Bürokrat olarak, Milletvekili olarak,  Bakan olarak öğrendiklerimi, biriktirdiklerimi, ilişkilerimi, tecrübelerimi senin için hizmete dönüştürmek üzere geliyorum.

Bilgiyle, deneyimle, iş yapma azmi ve heyecanıyla senin için kurduğum hayallerimle, projelerimle geliyorum.

Senin gelişmeye, dönüşmeye, büyümeye ne kadar hazır olduğunu biliyorum.

Bilimiyle, teknolojisiyle, ekonomisiyle, sosyal yaşantısıyla, temizliğiyle, düzeniyle, doğası ve çevresi ile marka bir şehir olmak için beklediğini biliyorum.

Bunu gerçekleştirmek için el ele, gönül gönüle, omuz omuza vermeye hazır olduğunuzun yakından şahidiyim.

Siz buna hazırsınız. Ben buna hazırım. Artık harekete geçme, birlikte çalışma ve parmakla gösterilen örnek bir şehir olma vakti…

Her zaman söyledim, yine tekrar ediyorum: Düzce bizim evimiz. Bu evin içinde yaşayan herkes, ailemizin birinci sınıf ferdidir. Bu evin düzeni, tertibi, temizliği ve huzuru hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu nedenle; sadece seçime kadar değil her zaman ben yok, biz varız.

Ben seçim sürecinde ve Allah nasip ederse Belediye Başkanlığı dönemimde, ekip çalışmasıyla, Düzce aşığı kardeşlerimle birlikte başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum.

Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte uykusuz kalacağız, hep birlikte terleyeceğiz ve hep birlikte Düzce’mize hizmet edeceğiz. Ak Parti’nin belediyecilikteki geleneksel başarısını Düzce’ye taşıyacağız. İçi boş vaadlerle değil, somut projelerle hemşehrilerimizin karşısına çıkacağız. Teknolojinin tüm imkânlarını Düzceli kardeşlerimizin emrine sunacağız.

Bakanlığım döneminde, her ne kadar ‘birileri’ görmek istemese de; Kültür Merkezimizi nasıl inşa ettiysek, kalıcı konutlardaki metruk işyerleri problemini nasıl çözdüysek, Devlet Hastanemizi ve Otogar’ı nasıl hizmete sunduysak, Otoban bağlantılarını nasıl tamamladıysak, Akçakocabey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni, Teknopark’ı, Akçakoca ve Çilimli OSB’yi nasıl Düzce’mize kazandırdıysak, şehir planı tadilatını nasıl revize ettiysek; şimdi artık kentimizin çehresini değiştirecek yepyeni projelerimizle hemşehrilerimize bir kez daha merhaba diyeceğiz.

Kimseyi kayırmayacak, herkese eşit ve adil olacağız.

Belediyemizin kaynaklarını, kasamıza giren her kuruşu en verimli, en doğru ve en dürüst biçimde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.

Öfke dili hiçbir zaman lügatımızda olmayacak. Rakiplerimizin karşısına her durumda hoşgörü, sevgi ve saygı diliyle çıkacağız.

Evet… Merhaba Düzce…

Yeni ufuklar, yeni projeler, yeni heyecanlar, yeni başarılar için merhaba…

Vizyonu olan, marka olan, üreten ve parmakla gösterilen Düzce için merhaba…

YORUMLAR


    0 YORUM