DOĞAYA 600 BİN BALIK BIRAKILDI

Bolu’da üretilen 600 bin adet alabalık yavrusu ekipler tarafından doğal popülasyonu arttırmak amacıyla göl, gölet ve derelere bırakıldı. Bolu’da, Abant Alabalık Üretim Tesisi’nde 2020 yılı içerisinde 600 bin adet alabalık yavrusu üretildi. Üretimi yapılan ve doğaya salınma aşamasına gelen alabalık yavruları Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta Abant Gölü olmak üzere […]

DOĞAYA 600 BİN BALIK BIRAKILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 06 Mayıs 2020 - 23:01 'de eklendi ve 543 Kez Okundu


Bolu’da üretilen 600 bin adet alabalık yavrusu ekipler tarafından doğal popülasyonu arttırmak amacıyla göl, gölet ve derelere bırakıldı.
Bolu’da, Abant Alabalık Üretim Tesisi’nde 2020 yılı içerisinde 600 bin adet alabalık yavrusu üretildi. Üretimi yapılan ve doğaya salınma aşamasına gelen alabalık yavruları Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başta Abant Gölü olmak üzere il genelinde bulunan göl, gölet ve derelere bırakıldı. Ekipler ayrıca korona virüs salgını nedeniyle ziyarete kapalı olan Gölcük Tabiat Parkı’nda da ağaçlandırma çalışması yaparak, 140 adet fidanı toprakla buluşturdu.

YORUMLAR


    0 YORUM