Demir yumruk baba ocağında

İspanya’nın başkenti Madrid’te düzenlenen Avrupa Büyük Kadınlar Boks Şampiyonasında ikinci kez kürsünün zirvesine çıkmayı başaran demir yumruğumuz Elif Güneri ve diğer milli oyuncular yurda döndü. Avrupa ve Dünya genelindeki başarılarına bir yenisini ekleyerek, başta Karabük olmak üzere tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan 81 kg. Avrupa Şampiyonu Elif Güneri ilk olarak antrönörü Baykan Arslan, ailesi ve kendisini […]

Demir yumruk baba ocağında
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Eylül 2019 - 23:04 'de eklendi ve 349 Kez Okundu


İspanya’nın başkenti Madrid’te düzenlenen Avrupa Büyük Kadınlar Boks Şampiyonasında ikinci kez kürsünün zirvesine çıkmayı başaran demir yumruğumuz Elif Güneri ve diğer milli oyuncular yurda döndü.

Avrupa ve Dünya genelindeki başarılarına bir yenisini ekleyerek, başta Karabük olmak üzere tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan 81 kg. Avrupa Şampiyonu Elif Güneri ilk olarak antrönörü Baykan Arslan, ailesi ve kendisini örenek alan genç sporcular tarafından Sabiha Gökçen Havalimanında karşılandı.

Daha sonra memleketi Karabük’e gelen şampiyon sporcumuz ilk olarak Vali Fuat Gürel tarafından kabul edildi. Güneri ve ailesini tebrik eden Gürel, bu başarının sadece Karabük’ün değil, Türkiye’nin başarısı olduğunu söyledi.
Elif Güneri’nin hem İstiklal Marşı’nı orada çalınmasını hem Türk bayrağının göndere çekilmesini sağlamasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Gürel, “Elif Güneri ve antrenörümüzü tebrik ediyoruz. Bu mesele sadece aile meselesi değil, bütün Karabük ve Türkiye olarak sevinçliyiz. Burada birçok boksör adayı arkadaşımız var, onların çalışmalarını görüyorum. Onlarda örnek bir ablayı görmekten mutluluk duyuyorlar. Her başarı aslında bir başka rol modelle gelişir, o manada Elif Güneri’nin diğer kardeşlerimize rol model olması çok önemli. 67 milli sporcumuz mevcut, Karabük olarak ülke sporuna çok önemli katkılarımız var” dedi.

Daha önce bu mutluluğu yaşadığını ancak tekrar yaşamanın kendisine ayrı bir tat verdiğini anlatan Avrupa Şampiyonumuz Elif duygularını şu şekilde dile getirdi; “Şampiyona çok iyi bir şekilde hazırlandım. Ben sonuç odaklı çalışıyorum. Birçok başarım var, kaybettiğim zaman çok üzülüyorum ve kaybetmeyi düşünmek bile istemiyorum. Çünkü hep final, hep şampiyonluk, hep İstiklal Marşı hedefim var.” dedi
Şampiyonaya seri başı gittiğini, ilk turu bay geçtiğini ifade ederek duygularını aktarmaya devam eden şampiyonumuz, “İkinci tur Litvanyalı arkadaşımla oynadım, üçüncü turu kolay geçecek diye bekliyordum, daha önce iki defa yendiğim arkadaşımdan maçı zor aldım. Final daha çok akılcı ve ayak oyunlarıyla geçti. Sonuçta şampiyon oldum, çok gururluyum. Karabük’e, ülkeme bir madalya daha kazandırdığım için mutluyum” diye konuştu.
Şampiyon olmasının ardından asker selamı vermesiyle ilgili sorulan soruya Güneri, şöyle cevap verdi:  “O gün üç şehidimiz vardı. Yurt dışına gittiğimiz zaman Türkiye’deki haberlerden etkileniyoruz. Ben psikolojik olarak çabuk demoralize olabilen biriyim. Biraz duygusallığım var. Ukrayna maçı da 30 Ağustos’a geliyordu, o gün kesinlikle kazanmak zorundaydım. O nedenle kendimi sıktım. Şehitlerimiz olduğu zaman, özel günlerimiz olduğu zaman onları da atlamıyoruz. 30 Ağustos’ta da güzel bir zafer elde ettim.”
Konuşmanın ardından Vali Gürel, Güneri’ye madalya ve kemerini takarak, hediye takdim etti. Ziyarette, Güneri’nin ailesi ve sporcu arkadaşları eşlik etti.

81 kg. Avrupa Kadınlar Boks Şampiyonu Elif Güneri daha sonra araç üzerinde attığı şehir turuyla zaferini ve sevincini Karabük halkıyla paylaştı.

YORUMLAR


    0 YORUM