Değirmenci’den demokrasi dersi

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Karabük’ün en önemli sivil toplum kuruluşu olan Özçelik İş Sendikasının Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin şube yönetimi ve sendika temsilcilerine verdiği talimatlar sendika tabanında büyük bir memnuniyet yarattı. Karabük seçimlerinde hiç şüphesiz en önemli etkenlerden biri Kardemir çalışanları ve örgütlü oldukları Özçelik İş Sendikası. Tüm partiler ve adaylar Kardemir işçisi ve sendikanın […]

Değirmenci’den demokrasi dersi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 11 Ocak 2019 - 2:42 'de eklendi ve 298 Kez Okundu


Yaklaşan yerel seçimler öncesi Karabük’ün en önemli sivil toplum kuruluşu olan Özçelik İş Sendikasının Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin şube yönetimi ve sendika temsilcilerine verdiği talimatlar sendika tabanında büyük bir memnuniyet yarattı.

Karabük seçimlerinde hiç şüphesiz en önemli etkenlerden biri Kardemir çalışanları ve örgütlü oldukları Özçelik İş Sendikası. Tüm partiler ve adaylar Kardemir işçisi ve sendikanın desteğini alma mücadelesi yaparken, geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelen Genel Başkan Yunus Değirmenci’nin şube yönetimi ve sendika temsilcilerine verdiği talimatlar, Kardemir tabanında hem büyük bir memnuniyete, hem de rahatlamaya neden oldu.

İddialara göre Genel Başkan Değirmenci, Temsilciler Meclisi Toplantısında; “Elbette hepimizin bir siyasi görüşü var. Elbette hepiniz gönül verdiğiniz davaların adayları için mücadele edeceksiniz. Bu konuda bizim için hiçbir sakınca yok. Adaylar tanıdığımız, bu şehre hizmetleri olan dostlarımız, arkadaşlarımız, kendilerine başarılar diliyorum. Sizden istediğim; kendi aranızda siyasi tartışmalara girmemeniz, sendikamızda ve işyerlerimizde huzuru bozacak olayların yaşanmasına engel olmanız. İstediğiniz partiyi ve adayı destekleyin, ancak bu kapıdan içeriye siyaseti sokmayın” şeklinde talimatlar verdi.

Genel Başkan Değirmenci’nin bu çıkışı Kardemir çalışanları tarafından son derece demokratik bulunurken, Çelik İşçisi nezdinde büyük bir memnuniyet yarattı.

YORUMLAR


    0 YORUM