Danıştay Amasra’da termik santrale dur dedi

Amasra’da kurulması düşünülen ve ilçe halkının büyük tepkilerine neden olan termik santral için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen olumlu ÇED raporu Danıştay tarafından bozuldu. Başta Amasra olmak ürere, tüm Bartın halkının büyük tepkilerine neden olan termik santralin kuruluşunu engellemeye yönelik yıllardır verilen hukuk mücadelesi olumlu sonuçlandı. Danıştay 14. Dairesi tarafından verilen karar, 23, 24,25 […]

Danıştay Amasra’da termik santrale dur dedi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 21 Şubat 2019 - 21:40 'de eklendi ve 292 Kez Okundu


Amasra’da kurulması düşünülen ve ilçe halkının büyük tepkilerine neden olan termik santral için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen olumlu ÇED raporu Danıştay tarafından bozuldu.

Başta Amasra olmak ürere, tüm Bartın halkının büyük tepkilerine neden olan termik santralin kuruluşunu engellemeye yönelik yıllardır verilen hukuk mücadelesi olumlu sonuçlandı.

Danıştay 14. Dairesi tarafından verilen karar, 23, 24,25 ve 26. Dönem CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya tarafından sosyal medya hesabından şu cümlelerle duyuruldu;

“Amasra’ya kurulması düşünülen termik santral ile ilgili yıllardır Bartın halkı, Bartın platformu ve bileşenleri ile birlikte verilen haklı mücadelemiz sonucunda kurulacak santralin çevresel etki değerlendirilmesi açısından bakanlık tarafından verilen ÇED olumlu rapor kararı Danıştay 14.dairesi tarafından bozulmuştur. Tüm Bartın ve Amasra halkına alınan bu kararın hayırlı olmasını diliyor, bu süreçte sonuna kadar yılmadan usanmadan mücadele eden tüm halkımıza, Bartın platformu ve bileşenlerine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUMLAR


    0 YORUM