CUMHUR İTTİFAKI’NDA BUZLAR ERİDİ

Karabük Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkan Vekili Ahmet Arslan başkanlığında gerçekleştirildi. Seçimli toplantıda aylardır süren Ak Parti-MHP gerginliğinin sona erdiği dikkatlerden kaçmadı. Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler bir gün önce, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz bilgisi dâhilinde Ak Partili Meclis Üyeleri Kazım Çamlı ve Osman Köşker’in Belediye Başkan Vekili Ahmet […]

CUMHUR İTTİFAKI’NDA BUZLAR ERİDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Nisan 2021 - 21:32 'de eklendi ve 57 Kez Okundu


Karabük Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkan Vekili Ahmet Arslan başkanlığında gerçekleştirildi. Seçimli toplantıda aylardır süren Ak Parti-MHP gerginliğinin sona erdiği dikkatlerden kaçmadı.

Ak Parti ile MHP arasındaki görüşmeler bir gün önce, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz bilgisi dâhilinde Ak Partili Meclis Üyeleri Kazım Çamlı ve Osman Köşker’in Belediye Başkan Vekili Ahmet Arslan’ı ziyaretiyle başladı.

Gerçekleşen görüşmelerde Cumhur İttifakına mensup partilerin birlikte hareket etmesi noktasında mutabakata varılırken, bugün gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında da bu doğrultuda önergeler verildi.

Belediye Meclis Toplantısında yapılan oylamalar sonucunda;

Meclis 1’inci Başkanvekilliğine ;Ak Parti’den Muzaffer Atılgan, 2’inci Başkanvekilliğine MHP’den Celal Yörür

Belediye Meclis Kâtip Üyeliklerine; MHP’den Harun Cebeci ve Ak Parti’den Şemsettin Yakut asil,

MHP’den Muhammed Ali Gündüz ve Ak Parti’den Koray Gümüş yedek

Belediye Encümen Üyeliklerine: Ak Parti’den Kazım Çamlı, Muhammed Kaya ve MHP’den Kazım Özcan

İmar Komisyonuna: MHP’den Harun Cebeci ve Dursun Armağan, Ak Parti’den Samet Salt ve Koray Gümüş, İYİ Parti’den Kenan Karabacak

Plan ve Bütçe Komisyonuna: MHP’den Ahmet Arslan ve İdris Kul, Ak Parti’den İbrahim Özkaynak ve Ömer Sürmen, İYİ Parti’den ise Ayla Durak seçildi.

YORUMLAR


    0 YORUM