CEVAP VER BE DOKTOR!

Anamuhalefet Partisi CHP’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Karabük’te idi. Ancak ne hikmetse bıraktığı iz sinek vızıltısından daha az idi..! Peki neden? En kestirme cevapla hazırlanan programdan…! Düşünsenize; cumhuriyeti kuran, Karabük’ü kuran partinin Sayın Genel Başkanı kurduğu şehri ziyaret ediyor, ancak o programda ne Karabük Valiliği, ne de Ulu Önderin talimatıyla kuruluşuna karar verilen […]

CEVAP VER BE DOKTOR!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 21 Kasım 2020 - 1:50 'de eklendi ve 175 Kez Okundu


Anamuhalefet Partisi CHP’nin Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Karabük’te idi. Ancak ne hikmetse bıraktığı iz sinek vızıltısından daha az idi..!

Peki neden?

En kestirme cevapla hazırlanan programdan…!

Düşünsenize; cumhuriyeti kuran, Karabük’ü kuran partinin Sayın Genel Başkanı kurduğu şehri ziyaret ediyor, ancak o programda ne Karabük Valiliği, ne de Ulu Önderin talimatıyla kuruluşuna karar verilen ve İsmet İnönü tarafından temelleri atılan KARDEMİR yok. O fabrika sıradan bir fabrika değil beyler. O fabrika, Türkiye Cumhuriyetinin sanayileşme hamlesinin temellerinin atıldığı bir fabrika ve onu kuran da CHP iktidarı.

Sosyal Demokrat bir partiyim diyeceksin, ancak emeğin başkentinde cumhuriyet emekçilerinin Anadolu’yu demir ağlarla örmesine lokomotiflik eden KARDEMİR’i ziyaret etmeyeceksin..!  O zaman ‘Karabüklüler neden bize oy vermiyor?” diye ağlamayacaksın..!

Gelelim bu programın perde arkasına;

İsterseniz biraz geriye gidelim… Abdullah Çakır İl Başkanı, Elif Köse İlçe Başkanı, Dr. Hüseyin Avni Aksoy’da Çocuk Doktoru idi. Kılıçdaroğlu-İnce mücadelesinde Çakır ve Köse İnce’ye imza verdi.

Abdullah Çakır daha sonra gerçekleşen milletvekili seçimlerinde hemşehrisi Avni Aksoy’u destekledi. Çünkü başta Erdoğan Dinçel olmak üzere, bir başka isim milletvekili olduğu takdirde o koltukta kalamayacağını çok iyi biliyordu. Şansları yaver gitti ve ittifakında etkisiyle Hüseyin Avni Aksoy milletvekili seçildi.

Ancak Çakır ve Köse bir şeyi hesap edemedi..! Çakır devlet memuru, Köse genç bir mimar iken onların yalnızca bir doktor olarak gördükleri Aksoy siyaset yapıyordu. Hatta merhum Ecevit’lere bile meydan okuyordu!

Yerel seçimlerde de bu üçlünün ittifakları devam etti. Zaten CHP Genel Merkezi içinde Karabük yok hükmündeydi ve bu üçlünün tekliflerini kabul edildi. Aksoy-Çakır ve Köse üçlüsü seçimler öncesinde Genel Başkanlarını ne Karabük’e, ne de Safranbolu’ya davet ettiler. Ama imza verdikleri Genel Başkan Adayları İnce ile seçim öncesi miting yaptılar..!

Atom Karınca uzunca bir süre eski yol arkadaşlarını ‘hain’ ilan etti ve ‘ Onlar bizi sattı, ben sonuna kadar Muharremciyim” dedi..! Ancak son kurultayda bir baktı ki, dünün en büyük Muharremcileri Çakır ve Köse Kemalci olmuş..!

Anladı ki bir operasyon var! Ya Çakır, ya da Köse koltuğa talip..! Anında bir U dönüşü yaptı ve 1 dakikada Kemalci oldu..!

Çok sevdiği! Genel Başkanına hemen bir Karabük programı düzenledi. İlk program İzmir depremi nedeniyle ertelendi, ancak ikincisi dün gerçekleşti.

Kılıçdaroğlu’nun sırf hapse girmesin diye vekil yaptığı İzmir Milletvekili, İnce’nin maskeli 5’lerinden biri olan Teğmen ile Genel Başkanlarını Safranbolu’da karşıladılar!

CHP’liler açısından her şey şaka, bir o kadarda kâbus gibiydi! Hatta partinin bazı önde gelen isimleri Genel Başkanlarının gelişini bazı ilçe başkanlarından öğrendiklerini filan paylaştılar sosyal medyadan. Ancak işin ilginç olan yanı şuydu; İl Başkanının da haberi yoktu!

“Bunlar hain, ben sonuna kadar Muharem’ciyim” diyen vekilin hazırladığı kanaat önderleri listesiyle yaklaşık 3.5 saat program yaptı CHP Genel Başkanı.  Ve o toplantıya, toplantının yapıldığı ilçenin belediye başkanlığını 40 yıl sonra CHP’ye kazandıran Belediye Başkanı alınmadı!

Kanaat önderleri toplantısı..!

En önemli kanaat kimindir?

Tabi ki halkın…!

Peki siz; halkın kanaatiyle seçilen bir belediye başkanının alınmadığı toplantıdan ne bekliyor sunuz?

Tabi daha sonra işin perde arkası ortaya çıktı. Program tamamen sistematik ve başta Köse ve Çakır olmak üzere, muhtemel rakipleri refüze etmek amacıyla düzenlenen bir program..!

Bunları neden mi söylüyoruz?

Sözde kanaat önderlerinden biri; “Efendim, Karabük Belediye Başkanı geldi, İl Başkanı ve Belediye Başkanına ağzına geleni saydı ve gitti..”

Bir diğeri; “ Belediye meyhaneden yönetiliyor..!” demiş..!

Biz bunları ilk kez duymuyoruz. Biz ayrıca bu toplantıyı organize edenlerin kimlerle birlikte hareket ettiklerini de çok iyi biliyoruz. Biz yalnızca, bu organizatöre akıl verenleri değil, onun babasıyla organizatörün geçmişteki ilişkilerini de biliyoruz…!

Belki de bunu Sayın Çakır ve Sayın Köse’de bilmiyor…!

Sayın Atom Karınca; 80’li yıllarda adaylık konuşmasına hazırlarken koltuğu kıran adamlarının oğullarının sinsi planlarıyla operasyon yapıyorsun! Yapma, yanlış yoldasın!

“Kanaat önderleri” adı altında bir liste yapmışsın. Listede olanlara saygı duyarım ve sesim çıkmaz. Lakin ben bu ülkenin anamuhalefet liderinin katıldığı bir toplantının bu kadar sığ olmasını asla kabul edemem.

Kusura bakma Atom Karınca; sen şeyine göre, hatta boyundan büyük bir toplantı hazırlamışsın..!

Ve zaten o toplantı da; oldu mu yoksa olmadı mı kıvamında gündeme geldi.

Ha bu arada…!

Muhterem kanaat önderleri, yani doktorun önderleri..!

Aman kimselere önümüzdeki günler için randevu vermeyin!

Çünkü aynı lideriniz önümüzdeki günlerde sizi bir başka isim içinde dav et edebilir…!

En büyük yanlış CHP liderinde..!

Senin partin Dünya Miras Şehri’nde 40 yıl sonra belediyeyi alacak ve sen neredeyse yaklaşık 2 yıl sonra geleceksin. Ama bu arada hemen yanı başımızdaki Mengen’i filan ziyaret edeceksin..!

Ayrıca bu başarıyı sana 40 yıl sonra kazandıran bir başkana, hem de bir kadına ne yurt içinde, ne de uluslararası kuruluşlarda görev vermeyeceksin..!

Neden?

Elif Köse vatansever ve ulusalcı, Abdullah Çakır’da öyle..!

Ama diğerleri?

MİT tırlarını durdur, ertesi gün emekli ol, sonra gel reklamcı ol, sonra da Belediye Meclis Üyesi…!

Şükriye Tutkun’un bir şarkısı var; “Boş ver be doktor..”

Ben bunları boş veremiyorum; cevap ver be doktor…!

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM