CEMBERLERİNİ TAKTILAR BANDURMA DA BULUŞTULAR

İstanbul Eflanililer Derneği Kadın Kollarının düzenlediği “Cemberini Tak Bandurma Yemeye Gel” etkinliği bine yakın Eflanili kadını bir araya getirdi. Eyüp Sultan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve ana amacı Karabük’ün Coğrafi İşaretli 4 ürününden ikisi olan Eflani Cember Bezi ve Eflani Hindi Bandurmasını tanıtmak olan “Cemberini Tak Bandurma Yemeye Gel” etkinliğine yaklaşık 850 Eflanili kadın katıldı. Katılımcı […]

CEMBERLERİNİ TAKTILAR BANDURMA DA BULUŞTULAR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 24 Şubat 2020 - 17:28 'de eklendi ve 228 Kez Okundu


İstanbul Eflanililer Derneği Kadın Kollarının düzenlediği “Cemberini Tak Bandurma Yemeye Gel” etkinliği bine yakın Eflanili kadını bir araya getirdi.

Eyüp Sultan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve ana amacı Karabük’ün Coğrafi İşaretli 4 ürününden ikisi olan Eflani Cember Bezi ve Eflani Hindi Bandurmasını tanıtmak olan “Cemberini Tak Bandurma Yemeye Gel” etkinliğine yaklaşık 850 Eflanili kadın katıldı. Katılımcı kadınlar yöresel kıyafetleriyle etkinlikteki yerini alırken, konuklara bandurma ikram edildi. Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Yıldırım ve Dernek Başkanı Abdullah Adatepe, hemşehriler arasındaki kaynaşmayı artırıcı ve kültürel değerleri tanıtıcı etkinliklere bundan sonrada devam edeceklerini ifade ederken, organizasyona destek veren katılımcılara teşekkür etti.

YORUMLAR


    0 YORUM