ÇEKTİKÇE ÇEKTİNİZ VE İPİN UCU ELİNİZDE KALDI!

Karabük’ün iki gündür konusu; Safranbolu Belediye Meclisi seçimleri. Zaten Safranbolu Belediyesi gündemden bir türlü düşmüyor. Son olay ise; CHP ve İYİ Parti’nin çoğunlukta olduğu mecliste encümen üyeliklerinin ikisini de Ak Parti ve MHP’nin kazanması. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Çünkü Sayın Abdullah Çakır ve Sayın Elif Köse tam bir siyaset dehası maşallah! Neden mi? Kendi […]

ÇEKTİKÇE ÇEKTİNİZ VE İPİN UCU ELİNİZDE KALDI!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Haziran 2020 - 4:01 'de eklendi ve 1.555 Kez Okundu


Karabük’ün iki gündür konusu; Safranbolu Belediye Meclisi seçimleri. Zaten Safranbolu Belediyesi gündemden bir türlü düşmüyor. Son olay ise; CHP ve İYİ Parti’nin çoğunlukta olduğu mecliste encümen üyeliklerinin ikisini de Ak Parti ve MHP’nin kazanması.

Şaşırdık mı?

Tabi ki hayır.

Çünkü Sayın Abdullah Çakır ve Sayın Elif Köse tam bir siyaset dehası maşallah!

Neden mi?

Kendi grubu içerisinde sorunları çözemeyen İl Başkanı, bir başka partinin önde gelen isminin ofisini ziyaret ediyor ve o şahısla partisine mensup bir Belediye Meclis Üyesi arasındaki sözde sorunu çözmeyi filan teklif ediyor…!

Yahu Sayın Başkan; madem bu kadar güçlü ve etkilisiniz, o zaman neden önce kendi iç problemlerinizi çözmediniz? Ayrıca neden encümen seçimlerini kaybettiniz?

Size mi kalmıştı Kent Meydanı’nda çöp toplamak? Siz; 30 yıl sonra bir seçim kazanırken, kerameti yalnızca kendinizde mi sanmıştınız?

O kriz bir şekilde aşıldı. O olayın ardından ittifak yaptığınız partinin aynı zamanda Karabük Belediye Meclis Üyesi olan Sayın İl Başkanı, karşı ittifaka mensup, ancak ittifak ortağına karşı seçim kazanan Sayın Belediye Başkanı tarafından Safranbolu’ya yapılacak yatırıma evet oyu vermedi ve Karabük Belediyesi tarafından Safranbolu’ya yapılacak milyonlarca liralık yatırım 1 oyla meclisten geri döndü.

Ak Partililer ile birlikte Safranbolu’ya yapılacak yatırımı engelleyen aynı şahıs daha sonra, Eflani’ye yapılması teklif edilen uluslararası bir havalimanı yerine, Öğlebeli’nin tepesine yapılacak ve Ak Parti Aday Adayı dolar milyarderinin özel uçağının ineceği uçuş eğitim pistine yine Ak Partililerle birlikte evet oyu verdi ve proje resmiyet kazandı. Peki, o zaman neden hiç sesiniz çıkmadı? Acaba o oligarkların sizin içinizde de temsilcileri mi var? Ya da kendileri aday olamayınca size de mi sponsor oldular?

Sonra, belediyeye sözleşmeli bir avukat alıyorsunuz, adam avukat değil resmen eşbaşkan!

Ak Partili, CHP’li, MHP’li ve tüm diğer partili insanların ödediği vergilerle maaş alan sözleşmeli bir personel, ne hakla bir siyasi partinin liderine hakaret edebilir ya da eleştirebilir. Böyle bir ortamda yönetilen bir belediyede kim ya da kimler; siyasi nezaketten ya da sağduyudan bahsedebilir? Böyle bir siyasi hadsize haddini bildirmediğiniz sürece karşınızdaki insanlardan ne hakla nezaket bekleyebilir siniz?

Gerdiniz, gerdiniz, çektikçe çektiniz ve nihayetinde ipin ucu elinizde kaldı!

Safranbolu Belediye Meclisinde yaşananlar tek bir cümle ile izah edilebilir; bilgisizliğin, beceriksizliğin, çaylaklığın ve herkesin ayrı bir telden çaldığı yönetim anlayışının tezahürü!

Size dostça bir şey söyleyeyim; Emin olun bunlar daha iyi günleriniz!

Geçenlerde yaşanan esnafa ceza yazma skandalınızın ardından beni arayan bir meclis üyenize; “Bu kafayla giderseniz benim ömrüm Safranbolu’da bir CHP’li başkan görmeye daha yetmez” dediğimde; “Abi ben senden çok küçüğüm ama bende göreceğimi zannetmiyorum” cevabını vermişti. Bence de kesinlikle doğru söylüyor.

Bu arada MHP Safranbolu İlçe Başkanı Sayım Emre Barbaros Tunç’a bir paragraf açmadan geçemeyeceğim. Genel Başkanları Sayın Devlet Bahçeli’ye yapılan hakaretin ardından yaptığımız sohbette şunu söylemişti; “Biz yalnızca bir özür bekledik, ancak bu şehri yönetenler bırakın ona özür diletmeyi, bizim o çağrımızın hemen akabinde aynı şahıs ikinci paylaşımı yaptı, hem onunla, hem de onu oraya getirenlerle hem hukuki, hem de siyasi platformda her türlü hesaplaşmayı yapacağız..”

Allah var yaptı da. İlmek ilmek, nakış nakış işliyor Sayın Tunç.

Önce partisine kısa bir sürede 2 meclis üyesi kazandırdı, ardından da ayrı adaylarla seçime girmelerine rağmen Cumhur İttifakına siyasi encümenlerin ikisini de kazandırdı.

Tabi bu noktada en önemli soru şu; onlar mı kazandı, diğerleri mi kaybetti?

Doğru cevap; ikisi de..!

Neden mi?

Bu yapıya karşı herkes seçim kazanır. Çünkü bu yapı birbirini sevmiyor!

CHP’nin kadın ve hukukçu Bartın Milletvekili Sayın Aysu Bankoğlu bugün Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir sözünü paylaşmış. Sayın Genel Başkan; ““Bu ülkede haksız yere hapislerde çürüyen kardeşlerimiz için, kalemini satmayan gazeteciler için, hiçbir kişisel beklenti içinde olmaksızın 83 milyonun #ADALET talebi için yürüdük. O, ilk adımımızdı. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz!” diyor.

Ne kadar güzel..!

Sayın Genel Başkan kalemini satmayan gazeteciler için yürüyor, birileri de kalem satın almaya kalkıyor!

Ben şahsen üzerime alınmıyorum. Bizi üzen şu; bu olay ulusal basının gündemine oturuyor, konu üzerinden parti yıpratılıyor, ertesi gün bu sözleşmeyi hazırlayan şahıs ısrarla skandalı savunuyor ve bunu da emrinde çalıştığı insan adına yapıyor.

Evet, öncelikle Sayın Köse’ye oy verenler başta olmak üzere, tüm Safranbolu halkı adına soruyoruz; bu insanları kim ya da kimler getirdi?

Yoksa yine aynı şahıs mı?

Yani, MİT tırları operasyonundan bir gün sonra apar-topar malulen emekli olan, kasten adam yaralama ve görevli memura mukavemet suçundan sabıkalı muhterem mi?

Gerçekten çok tuhaf işler var!

Adam bir anda emekli oluyor. Ardından hiç alakasız bir sektöre giriyor. Sonra, hiç alakasız bir siyasetçi yönetimindeki bir kurumdan ihale alıyor. Ardından da, o siyasetçinin tam zıttı bir yerden siyasete giriyor!

Bakın ben size bir şey söyleyeyim; avukatlara yetkiyi verirsiniz; “Acayip savaştık ve kazandık” derler. Kaybettiklerinde ise cevapları rutindir; “Allah belasını versin, bu yargı hep böyle…!”

Kısacası seçimi Cumhur İttifakı filan kazanmadı. Siz kaybettiniz. Bu kafayla da daha çok kaybedersiniz..!

Biz size; “Kamburları sırtınızdan atın” dediğimizde siz ne dediniz?

“Bir dahaki seçim ne olacak?”

Sizin bu kafayla gelecek seçimi düşünecek haliniz yok ki..!

Ha bu arada; bir ara başkan yardımcısı atamaları filan yapılıyordu, bununla ilgili kulisler dönüyordu, Allah aşkına bir dener misiniz lütfen..!

YORUMLAR


    0 YORUM