ÇANTALI AMCALAR RESMEN GÖREV BAŞINDA

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.’nin (KARDEMİR) seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında yeni yönetim belirlendi. KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılan seçimli olağanüstü genel kurulun ilk oturumunda belirlenen A, B ve D grubu yönetim kurulu adayları ikinci oturumda oylanarak belirlendi. Oturum başkanlığını yeni Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın yaptığı genel kurula, Karabük Belediye […]

ÇANTALI AMCALAR RESMEN GÖREV BAŞINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Kasım 2020 - 22:50 'de eklendi ve 76 Kez Okundu


Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.’nin (KARDEMİR) seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında yeni yönetim belirlendi.
KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılan seçimli olağanüstü genel kurulun ilk oturumunda belirlenen A, B ve D grubu yönetim kurulu adayları ikinci oturumda oylanarak belirlendi. Oturum başkanlığını yeni Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın yaptığı genel kurula, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, yeni yönetim kurulu üyelerinden Erdal Erdem ve Mustafa Aydın, hissedarlar ve iş adamları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan ikinci oturum basına kapalı olarak gerçekleştirilirken, sabah saatlerinde belirlenen adaylar tek tek oylandı. Yeni yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun katılmadığı genel kurulda yapılan oylama sonucunda;

A grubunda Mustafa Yolbulan, Alparslan Bayraktar, Muhammet Ali Oflaz ve Fatih Mehmet Erkoç,

B grubunda Yusuf Canbolat ve Kamil Güleç,

D grubunda ise Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, KARDEMİR yeni yönetimini oluşturan isimler oldu.

Yönetim kurulu üyelerinin seçiminin ardından SPK’yı temsilen bağımsız yönetim kurulu üyeleri olarak önerilen Erdal Erdem, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Prof. Dr. Ercümend Arvas ve Ömer Demirhan tek tek yapılan oylama ile belirlendi.

Gerçekleşen genel kurul sonucunda daha önce A ve D Gruplarından toplam 5 yöneticiye sahip olan Yolbulan ve Yücel ailelerinin yönetimlerdeki üye sayısı 1’e düşerken, imtiyazlı ortaklardan Yücel ailesi yönetimde koltuk alamadı. Her iki ailenin hisseleriyle SPK’nın gönderdiği 4 yeni isim yönetime seçildi. Güleç ailesinin ise 2 olan yönetim kurulu üyesi 1’e düştü. Genel kurul sonucu ortaya çıkan sonuç “Yolbulanlara ekonomik postmodern darbe”  olarak tanımlandı.

YORUMLAR


    0 YORUM