Can Aksu

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı Başantrenörü  Can Aksu 18.12.1970 tarihinde Karabük’te doğdu. İlkokulu Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Yenişehir Ortaokulu’nda, liseyi ise Demir Çelik Lisesi’nde tamamladı. Basketbol ile ortaokul takımında tanışan Can Aksu, 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra, uzun yıllar Kardemir Karabük Sporda oyuncu ve antrenör olarak görev yaptı. […]

Can Aksu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 14 Haziran 2019 - 7:06 'de eklendi ve 362 Kez Okundu


Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı Başantrenörü

 Can Aksu 18.12.1970 tarihinde Karabük’te doğdu. İlkokulu Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Yenişehir Ortaokulu’nda, liseyi ise Demir Çelik Lisesi’nde tamamladı.

Basketbol ile ortaokul takımında tanışan Can Aksu, 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra, uzun yıllar Kardemir Karabük Sporda oyuncu ve antrenör olarak görev yaptı.

2000 yılında Tekerlekli Sandalye Basketbolu ile tanışan ve antrenörlüğe başlayan Can Aksu, Kardemir Karabük Spor’da uzun süre görev aldıktan sonra 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Tekerlekli Sandalye Takımı Başantrenörlüğüne getirildi. Aksu bu görevindeki ilk yılında, Türkiye Ligi ve Eurolig Şampiyonluğuna ulaştı.

Genç Milli Takım Başantrenörü olarak Avrupa üçüncülüğü kazanan Can Aksu; A Milli Takım Başantrenörü olarak ise; Avrupa Şampiyonluğu, 2 defa Avrupa İkinciliği ve Dünya Üçüncülüğü başarıları elde etti.

YORUMLAR


    0 YORUM