BÜYÜKELÇİ SAPARBEKULY KARABÜK’Ü SEVDİ

 Bir dizi ziyaretler ve etkinlikler için Karabük’e gelen Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly Vali Fuat Gürel’i ziyaret etti, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile akşam yemeğinde bir araya geldi.. Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Üniversitesinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere kente gelen Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’u makamında kabul etti. Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Saparbekuly ile […]

BÜYÜKELÇİ SAPARBEKULY KARABÜK’Ü SEVDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 09 Nisan 2021 - 16:46 'de eklendi ve 30 Kez Okundu


 Bir dizi ziyaretler ve etkinlikler için Karabük’e gelen Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly Vali Fuat Gürel’i ziyaret etti, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile akşam yemeğinde bir araya geldi..
Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Üniversitesinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere kente gelen Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly’u makamında kabul etti.
Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Saparbekuly ile bir süre görüşen Vali Gürel, Kazakistanlı vatandaşları cumhuriyet kenti Karabük’te misafir etmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Misafirperverliğinden ve nezaketinden dolayı Vali Gürel’e teşekkür eden Büyükelçi Saparbekuly, Karabük’te olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Ziyaret hediye takdimi ile sona erdi.

Kazakistan’ın Türkiye mezunu Büyükelçisi Abzal Saparbekuly akşam yemeğinde ise Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile bir araya gelerek, iş insanı kökenli başkana ülkesindeki yatırım imkanlarını anlattı.

YORUMLAR


    0 YORUM