Büyük projeleri büyük adamlar hayata geçirir..!

Yaklaşık 1.5 yıl önce KARDEMİR’de başlayan yönetim mücadelesinde ilahi adalet sonunda tecelli etti ve hak eden isim hak ettiği koltuğa oturdu. Geçtiğimiz günlerde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili ile kendisini ziyaret ettiğimizde, Yönetim Kurulu Başkanlığı odasındaki toplantı masasını göstererek; “Bu katta her şey değişti ancak ben bu odayı hiç değiştirtmedim, çünkü bu masada attığım imza […]

Büyük projeleri büyük adamlar hayata geçirir..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 19 Aralık 2018 - 22:05 'de eklendi ve 312 Kez Okundu


Yaklaşık 1.5 yıl önce KARDEMİR’de başlayan yönetim mücadelesinde ilahi adalet sonunda tecelli etti ve hak eden isim hak ettiği koltuğa oturdu.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili ile kendisini ziyaret ettiğimizde, Yönetim Kurulu Başkanlığı odasındaki toplantı masasını göstererek; “Bu katta her şey değişti ancak ben bu odayı hiç değiştirtmedim, çünkü bu masada attığım imza ile şirketi Özelleştirme İdaresinden devralmıştım” dedi. Kısacası artık KARDEMİR’in başında, “şirketin yürüyen hafızası” diyebileceğimiz bir isim var.

Yönetimdeki bu değişiklik kendisini kısa sürede hissettirmişe benziyor. Çünkü artık şirketin başında bizimle aynı havayı soluyan, bu şehirde yaşayan, bu şirketi evladı gibi gören bir başkan var. Ziyaretimizdeki sohbetimizde; “Rahmetli Mutullah Beyle her akşam şirkete gider, o gün yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alırdık, bende şimdi onu yapmaya çalışıyorum” dedi. Kısacası Karabük’ün bu aksakalı artık mesaisinin büyük bölümünü KARDEMİR’e harcıyor, milyonlarca hissedarın haklarını bire bir takip ediyor.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamil Güleç geçtiğimiz hafta, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Çağrı Güleç, Genel Müdür Vekili Sayın Mansur Yeke ve Satın Alma Direktörü Sayın Harun Cebeci ile bölgenin mega projesi olarak gösterilen Filyos Liman Projesinde incelemelerde bulundu. Liman giderleri KARDEMİR için çok önemli. Bildiğimiz kadarıyla şu anda kullandıkları Eren Enerji Limanına çok büyük paralar ödüyorlar ve bu nedenle Filyos Limanını çok önemsiyorlar.

Proje de şu anda altyapı işlemleri devam ediyor. Daha sonra ise üstyapı ihalesi yapılacak. Ekonomide “Krizler yeni fırsatlar doğurur” diye felsefe vardır, ülkemizin şu anda içinde bulunduğu durumda KARDEMİR için bir fırsat olabilir. KARDEMİR Yönetimi Ulaştırma Bakanlığına;” Limanın üstyapısı için ödenek ayırmanıza gerek yok, verin biz yapalım” teklifini götürebilir. Şayet bu başarılırsa muhteşem bir şey olur. KARDEMİR hem milyonlarca dolar liman giderlerinden kurtulur, hem para kazanır, hem de bölgemiz ve ülkemizde muhteşem bir limana sahip olur. Filyos Limanı ayrıca, Eskipazar OSB’nin gelişmesi açısından da son derece önemlidir.

Tabi bunun için lobi gerekir, siyasi güç gerekir. Bu işler Ankara’daki bürokratlarla fotoğraf çektirerek filan olmaz. Çünkü bu işler ufuk ister, vizyon ister. Bu özelliklerde; dağın tepesine yapılacak 750 m pisti millete havaalanı diye yutturmaya çalışan, memur tayini, müdür ataması gibi kıytırık işlerle uğraşanlarda değil, ülke çapındaki siyasetçilerimiz ve dünya çapındaki işadamlarımızda mevcuttur.

Önümüzdeki seçimler bu açıdan da çok önemlidir. Bize göre tecrübe, dünya ile entegrasyon, adayın yöneteceği şehir ile doku uyumu, sandığa giderken göz önünde bulundurulması gereken son derece önemli noktalardır. Hepimizin malumu olduğu üzere bu şehir bir sanayi şehridir. Bu şehrin mevcut başkanı şayet seçimlerden başarı ile çıkabilirlerse, 81 il içerisinde üçüncü dönem belediye başkanlığı yapacak üç-beş isimden biridir. Bir insan bir şehirde üç dönem başkan seçiliyorsa, o şehrin emini olduğu kadar aynı zamanda da siyaseten ağabeyi de olmuş demektir.

Türk Sanayisinin temellerinin atıldığı, fabrikalar yapan, hatta cumhuriyeti inşa eden lokomotif şirketin kurulduğu Karabük’ün artık bu şehirden bir amcası var. O Amcanın yanına yine onun gibi sanayici, bu şehrin dinamiklerine hâkim, lider kişiliği ve karizmatik yapısıyla yalnızca belediyeyi değil, tüm Karabük’ü yönlendirecek bir isim ile devam edersek, yukarıda bahsettiğimiz projelere ve hedeflere çok daha rahat yürüyebiliriz. En azından bu şehrin siyaseten ve ticareten sahipleri olur. Son görüşmedeki samimi ve sıcak diyalog ve aynı dilden paylaşımlar bize bunu net bir şekilde göstermiştir.

Önümüzdeki seçim her açıdan çok önemlidir.

Çünkü bu seçim; bu şehirden alanlarla, bu şehirden aldıklarını bu şehre ödeyenlerin,

Bu şehirden kazandıklarını bu şehre ödeyenlere karşı, manda ve himayeciliği kabul ederek, 3 kuruşluk menfaat uğruna memleketini ithallere satanların seçimidir.

Büyük projeleri büyük düşünen adamlar hayata geçirir. Kendini büyük gösterenler ise yalnızca kene gibi yapışıp, o şehrin insanlarının yaptıklarını sahiplenerek maaş alır, kendisini değişik koltuklara taşır.

Tercih büyük Karabük seçmeninindir ve onların vereceği karara boynumuz kıldan incedir.

 

YORUMLAR


    0 YORUM