BU VEBAL HEPİNİZİN..!

Bugün elimize sağlık sektörü ile ilgili bir takım belgeler ulaştı. Bizde bu belgeleri haber haline getirdik. Belgelerin özeti şu; “Sağlık Bakanlığı yaklaşık 11 ay önce; hemşireler, ebeler, acil tıp teknisyenleri ve sağlık memurları geçici görevle masa başında çalışamaz..” özetinde bir genelge yayınlıyor, bu genelge ülkenin birçok ilinde uygulanmasına rağmen Karabük’te neden uygulanmıyor? Haberimiz kısa sürede […]

BU VEBAL HEPİNİZİN..!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 17 Nisan 2020 - 0:04 'de eklendi ve 5.633 Kez Okundu


Bugün elimize sağlık sektörü ile ilgili bir takım belgeler ulaştı. Bizde bu belgeleri haber haline getirdik. Belgelerin özeti şu; “Sağlık Bakanlığı yaklaşık 11 ay önce; hemşireler, ebeler, acil tıp teknisyenleri ve sağlık memurları geçici görevle masa başında çalışamaz..” özetinde bir genelge yayınlıyor, bu genelge ülkenin birçok ilinde uygulanmasına rağmen Karabük’te neden uygulanmıyor?

Haberimiz kısa sürede büyük yankı uyandırdı. Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde fedakârca görevlerini yapmaya devam eden birçok sağlık çalışanı arayıp teşekkür ederken, iktidar partisine mensup sağduyulu birçok dostumuz da; “Yazdıklarınız acı ama gerçek Sayın Gökkaya, ne yazık ki bu işlere öncülük edenlerin, hatta bu işler için partide ve bürokraside kriz çıkartanların başında partimizin vekilleri ve yine bizim partimizden nemalanan sendikanın temsilcileri geliyor..” şeklinde görüş beyan etti.

Nasıl olacak peki?

Benim hemşire bacım, sağlık memuru kardeşim günlerdir evine gitmeyecek, gece-gündüz demeden, yavrusuna sarılamadan bu şehrin insanlarına hizmet edecek, onunla aynı kadroya sahip birileri de akşama kadar masa başında oturup, saat 17:00 olunca da evine gidecek..! Bunun adına da; “Sağlıkta Çağ Atlama”, “Adalet ve Kalkınma” diyeceksiniz öyle mi.? Yere batsın böyle çağ atlama, olmaz olsun böyle kalkınma..!

Anlaşılan o ki, bu uygulamayı yapanlar, Sayın Cumhurbaşkanı “Adalet ve Kalkınma” derken ne demek istemiş sanırım anlamamışlar…!

“Böyle bir uygulama var” diye bir iddiamız yok. Lakin ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. Şayet böyle bir durum sözkonusu ise ve de birileri de bu işe duyarsız kalıyorsa da kimse bu vebalin altından kalkamaz.

Siz Sayın Niyazi Güneş;

Yıllarca bu millete cami kürsülerinden ve hutbelerinden insanlara kul hakkı yememelerini öğütlemediniz mi?

Nasıl olacak peki Sayın Müftü Bey?

İki hemşire; biri pandemi servisinde günlerdir mücadele ediyor, diğeri sabah 8 akşam 5 masa başında görev yapıyor..! Anlat da dinleyelim be Hocam şu kul hakkını..! Gerçi, gerçekten hak ve hukuk olsaydı, birileri çocuklarını FETÖ’nün okuluna verdi diye kamudan ihraç edilirken, sen vekil olamazdın…!

Gelelim biz bunları yazarken bitleri gülen, mal bulmuş mağrip gibi paylaşan muhalefet partili dostlarımıza..!

Ey CHP’li yoldaşlar; bu millet size son seçimlerde de doğal görevinizde, yani muhalefette görevlendirdi. Çünkü sizin son 30 yıldır siyasette ki tek birinciliğiniz, en yaşlı üyeye sahip olarak TBMM’nin yemin törenini yönetmek. Maşallah oradaki birinciliğinizi kimseye kaptırmıyorsunuz.!

Lakin bu dönem bir farkınız vardı. 1980’den sonra ilk kez milletvekili çıkartmıştınız. Ama öyle bir vekiliniz var ki, neredeyse Cumhur ve Niyazi Beyler kendisine; “Avni’ciğim, biz bu hafta Karabük’e gidemiyoruz, lütfen sen git de işlerle ilgileniver” diyecekler..!

Dünyanın ve ülkenin gündemi sağlık, Türkiye’de Devlet Hastanesi olmayan tek il Karabük, lakin bu şehrin DOKTOR vekilinden tık çıkmıyor..!

İnanılır gibi değil gerçekten! Kılıçdaroğlu’na karşı Kuva-i Milliyecinin torunu, Safranbolu’nun efesi kesilen sevgili dostum; “Göynüm hep seni arıyor neredesin sen..?”

Gelelim birilerine göre iktidar, birilerine göre ise muhalefet olan MHP kanadına;

Burada da durum CHP’den farklı değil. Gerçi birileri şimdi diyecek ki; “Yahu muhalefet vekili ağzını açmazken, Cumhur İttifakının İl Başkanı ne yapsın?”

Ne mi yapsın?

Ya beyler, Sayın Rafet Vergili HDP’li filan değil..!

Her şeyden önce bir hekimsin. Bu şehirde yıllarca görev yapmış, sektörü ve sektörün çalışanlarının sorunlarını en iyi bilenlerden birisin. Hem de ittifak ortağı olmak gibi bir avantajın var.

Gidersin; masaya oturursun, bir hekim gözüyle eksikleri söyler, gerekli eleştirilerini ve tavsiyelerini beyan eder kalkarsın.

Ha yapmıyorlar mı?

O zaman gerçek siyasetçi isen Sine-i Millete dönersin…!

Karabük sağlık sektörünün bu durumda olmasında tek adamın vebali yoktur, o da Rafet Vergili’dir!

Bu cümleleri asla Sayın Vergili’ye yakın bir insan olduğum için filan söylemiyorum.

Neden söylediğimi açıklayayım;

Sayın Vergili bundan yaklaşık 10 yıl önce; “Gelin, bu hastaneleri yıkmayın, iki hastaneyi bir araya sıkıştırmayın, yeni hastanenin yerini de ben vereyim” dediğinde kendisine kulak verilseydi, bugün bu şehrin hastane problemi var mıydı?

Sayın Başkan 11 Mart’a “Şehri giriş ve çıkışlara kapatalım “ dediğinde, Sağlık Müdürü; “Paniğe neden olur” demeseydi, bugün bu problemleri yaşıyor muyduk?

Peki, o gün bunları söyleyenler, şimdi neden Sayın Vergili’nin size aylar öncesinde söylediklerini adım adım hayata geçiriyor sunuz?

Belki de Karabük’ü de daha önce görev yaptığınız işletme gibi zannettiniz ve kapısında güvenlik görevlileri olduğunu düşündünüz…!

Unutmayın, korkaklardan kahraman çıkmaz. Korkaklar da lider olamaz…!

Ya lider olursunuz, ya da lidere kendinizi teslim edersiniz.

Lidere teslim olanların nerde olduğunu herkes biliyor..!

 

Bir cümle de sektörün sendikacılarına; Bana teşekkür etmeyin, gereğini yapın, üyelerinizin ve sağlık çalışanlarının haklarını koruyun, siz konuşun biz yayınlayalım..!

 

YORUMLAR


    0 YORUM