BU ÜLKEDE HİÇ BİR BAŞARISIZLIK ÖDÜLSÜZ KALMAZ!

Başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere, bu şehirde alarm çanlarının çaldığını iddia eden ve bir elin parmaklarını geçmeyen bizler, bundan kısa bir süre önce neredeyse vatan haini ikan edildik. Ancak ne yazık ki haklı çıktık..! Çünkü Karabük’te Korona virüs ile mücadeleden anlaşılan; kontrol noktalarında, şehrin ana caddelerinde ve pazar yerlerinde üç-beş kare fotoğraf çektirip onu […]

BU ÜLKEDE HİÇ BİR BAŞARISIZLIK ÖDÜLSÜZ KALMAZ!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 20 Haziran 2020 - 23:48 'de eklendi ve 2.293 Kez Okundu


Başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere, bu şehirde alarm çanlarının çaldığını iddia eden ve bir elin parmaklarını geçmeyen bizler, bundan kısa bir süre önce neredeyse vatan haini ikan edildik.

Ancak ne yazık ki haklı çıktık..!

Çünkü Karabük’te Korona virüs ile mücadeleden anlaşılan; kontrol noktalarında, şehrin ana caddelerinde ve pazar yerlerinde üç-beş kare fotoğraf çektirip onu bakanlığa göndermek ve zaman zamanda toplantılar yapmak..!

Pardon, kontrol mü dediniz?

Salgının en yoğun yaşandığı dönemde 2 arkadaşımla birlikte Bartın, Amasra ve Kurucaşile’yi gezip geldik. Bir Allah’ın kulu şehre girerken; ‘Nereden gelip, nereye gidiyorsunuz?’ diye sormadı, ateş ölçümü ve araç dezenfektasyonu filanda yapmadı.

Ha keza geçtiğimiz Cuma günü 3 arkadaş Tosya’ya kadar gittik. Ne giderken, ne de gelirken kimse bize dur bile demedi. Hatta dönerken Toprakcuma’daki ekip, kontrol merkezinin yanında na-tamam sohbet toplantısı yapıyordu.

Devam edelim mi?

Ramazan ayı içerisinde 65 yaş üzeri insanlarla defalarca yolculuk yaptık. Ve bu yolculukların hiçbirinde kontrol noktalarında kimseyle karşılaşmadık!

Hadi bizi bırakın. Peki, bırakın Karabük’ü, salgına karşı tüm Türkiye’de ilk önlemleri alan isimlerden biri olan Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin anlattıklarına ne diyeceksiniz?

Sayın Başkan Perşembe günü Ankara’ya kontrole gidiyor. Ancak ne giderken, ne de gelirken bırakın onu, önünde ve arkasındaki hiçbir araç durdurulmuyor, ateş ölçümü yapılmıyor, araçlar dezenfekte edilmiyor..!

Biz denetimleri ve kontrolleri yalnızca Sayın Valinin, kontrol merkezi ziyaretlerinde ve pazar yerleri denetimlerinde çektirdiği fotoğraflarda görüyoruz. Allah’tan Zabıta Müdürü Sayın Sedat Köse yakın görüştüğümüz bir ağabeyimiz. Yoksa Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü değişti zannedeceğiz!

Doğrusu şayet bir gün bir yerlere aday olursam o fotoğrafçı meslektaşımız ile çalışmayı çok isterim..! Çünkü işini çok iyi yapıyor olmalı ki, fotoğrafların kahramanları başarılı gözüküyor ve vaka sayısı her gün artarken onlar yerlerini koruyor.

Bu ülkede hiçbir başarı cezasız, hiçbir başarısızlıkta ödülsüz kalmıyor!

Örnek mi?

Karabük…!

Nasıl mı?

Son kararname..!

Neden mi?

Mustafa Cücü ilk kez bu dönem mezun veremedi, Belki de Cücü’de bir performans kaybı var!

Nasıl mı?

Son sözleşme…!

Korkarım siz bu başarılı müdürünüzü önümüzdeki seçimlerde birde Safranbolu’ya aday yaparsınız. Sanırım Çapraz ateşe tutulacağınız günler şimdiden başladı…!

YORUMLAR


    0 YORUM