Bu halk senin hangi dediğine inansın?

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı olan ve en büyük vaadi, “Otoparkı ücretsiz yapacağım” olan Ağaç İşleri Profesörü Burhanettin Uysal’ın bir skandalı daha ortaya çıktı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ağaç İşleri Profesörü, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal’ın Karabük Eğitim Geliştirme ve Yaşatma Derneğine teşekkürlerini geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında resmi […]

Bu halk senin hangi dediğine inansın?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 07 Şubat 2019 - 3:32 'de eklendi ve 270 Kez Okundu


31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı olan ve en büyük vaadi, “Otoparkı ücretsiz yapacağım” olan Ağaç İşleri Profesörü Burhanettin Uysal’ın bir skandalı daha ortaya çıktı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ağaç İşleri Profesörü, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal’ın Karabük Eğitim Geliştirme ve Yaşatma Derneğine teşekkürlerini geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında resmi belgelerle açıklamış ve ;”dün teşekkür ettiğini bugün eleştiriyorsun, peki bu nasıl olacak?” demişti.

Arşivlerden çıkan son belge ise Türkiye’nin ilk ve tek Ağaç İşleri Profesörünü şok den cinsten.

Tarih; 06.08.2009

Olay Yeri; Karabük Eğitim Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Binası

Konu; Ak Parti Belediye Başkan Adayı, Ağaç İşleri Profesörü, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın konuşması

Rektör Uysal: “Bu Dernek Karabük Üniversitesi Rektörünün Yüreğine Su Serpti”
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal yaptığı konuşmasında Karabük Eğitim Geliştirme Derneğinin Karabük Üniversitesi Rektörü olarak yüreğine su serptiğini söyledi. Bazı üniversite öğrencilerinin öğlen yemek yiyemeyecek durumda, bazılarının da eğitim dönemi bittiğinde evlerine dönemeyecek durumda olduklarını ifade eden Rektör Uysal Karabük Eğitim Geliştirme Derneği’nin bu durumda olan öğrencilere büyük katkı sağlayacağını söyledi. Derneğin kurulmasında emeği geçen başta Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili olmak üzere herkese teşekkür eden Uysal: “Bu dernek Karabük Üniversitesi Rektörünün yüreğine su serpti. Bu dernek kurulmadan önce ilk icraatını Karabük Üniversitesinde gösterdi. Öncelikle bu derneğin kurulmasında emeği geçen Başta Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Karabük Üniversitesi kurulalı henüz iki yıl oldu. Tanınma problemi olan bir üniversiteyiz. 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Türkiye genelinde kapasitesini en fazla kapasite artıran üniversite konumundayız. En fazla akademik gelişmeyi sağlayan üniversiteyiz. Buna rağmen tanınmakta problem çekiyoruz. Karabük Eğitim Geliştirme Derneği bize bu katkıyı sağladı. Karabük Üniversitesini birinci sıradan temsil eden ve yerleştirilen öğrencilerimize maddi katkı sağladılar. Bu üniversitemizin tanınmasına ve tercih edilmesine büyük katkı sağlayacak. Ben bu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Eğer bir üniversitede yöneticilik Eğer bir üniversitede yöneticilik yapıyor olursanız inanın ki burada anlattığım zaman yüreğinizi parçalayacak sorunlarla karşı karşıya geliyorsunuz. Öğlen yemek yiyemeyecek öğrencilerimiz var. Eğitim dönemi bitiğinde evine dönemeyecek öğrencilerimiz var. Bu insanlık sorununu düşünerek böyle bir dernek faaliyetine girişilmiş olmasını canı gönülden tebrik ediyorum. Derneğimiz hem Karabük dışında okuyan Karabüklü öğrencilerimize hem de Karabük dışında okuyup ta üniversitemizde okuyan misafir öğrencilerimize faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM