“Böyle bir raporu hazırlatan O çocuğudur” denildi mi?

Son bir kaç gündür Karabük’ün gündemini Kardemir ile ilgili hazırlatıldığı iddia edilen bir rapor işgal ediyor. Hemen herkes, bu rapurun kim ya da kimler tarafından hazırlandığını ve kimlerin hazırlattığını merak ediyor. Hakim görüş şu; Bu raporu bir Kardemir çalışanı hazırladı, hatta rapor hazırlanırken yanında bazı yabancı sermayelerin mihmandarlarının da olduğu isimler vardı. Önce şuradan başlayalım; […]

“Böyle bir raporu hazırlatan O çocuğudur” denildi mi?
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu haber 02 Ağustos 2019 - 1:01 'de eklendi ve 292 Kez Okundu


Son bir kaç gündür Karabük’ün gündemini Kardemir ile ilgili hazırlatıldığı iddia edilen bir rapor işgal ediyor.

Hemen herkes, bu rapurun kim ya da kimler tarafından hazırlandığını ve kimlerin hazırlattığını merak ediyor.

Hakim görüş şu; Bu raporu bir Kardemir çalışanı hazırladı, hatta rapor hazırlanırken yanında bazı yabancı sermayelerin mihmandarlarının da olduğu isimler vardı.

Önce şuradan başlayalım; bir personel patronlarıyla ilgili bir rapor hazırlıyor ve onları her konuda yerden yere vuruyor. Siz hiç duydunuz mu; bir personel patronlarıyla ilgili rapor hazırlayacak, onların ne hırsızlığını bırakacak, ne de Fetö’cülüğünü…!

Böyle bir dünya yok…!’

Neden mi?

Bu raporu hazırladığı ve hazırlattığı iddia edilen kan emiciler; bu şirket kurulurken siz, KARDEMİR ve Karabük’ün yerini haritada gösterebiliyor muydunuz?

Siz; milyarlar (eski parayla) götürdüğünüz KARDEMİR’e yönetici olmadan önce Karabük’e hiç geldiniz mi?

Sevabıyla, günahıyla o insanlar bu şirket için gövdelerini ortaya koydular ve her türrlü riski aldılar. Şimdi birileri, hatta doğruysa bir personel çıkmış, bu insanları yerden yere vuruyor. Siz kimsiniz, bu yetkiyi size kim ya da kimler veriyor.?

Şayet rapor doğruysa eleman yazmış; “Kardemir’in güvenli geleceği, ülkemize ve çelik sektörüne önemli katkılar sağlayacak, yüksek katma değerli ve özellikle savunma sanayimiz için stratejik ürünlerden biri  olan; Demir Yolu Tekerleği Üretimi” yapalım demiş.

O zaman bu zavallı meczuba soralım;” Ortada 120 milyona mal olan bir tekerlek fabrikası var, peki şu ana kadar kaç tekerlek sattınız?”

Ayrıca bir diğer konu haddehane ihalesi. 1 milyon ton kapasiteli diye ilana çıktınız, bazı firmaları eleyip 700 bin ton kapasiteli haddehane yaptırdınız, SİZ TEK BİR HADDEHANEYİ 160 MİLYON AVRO ’YA İHALEYE VERDİNİZ, PEKİ 500’ER BİN TONDAN 1 MİLYON TON KAPASİTELİ 2 HADDEHANE İÇİN SİZE 80 MİLYON DOLAR TEKLİF VEREN FİRMAYI NEDEN ELEDİNİZ? O FİRMA KİMİN FİRMASIYDI?

 Bir diğer skandal ise sözde raporun; “Usulsüz Yapılan Bazı İhaleler” başlığı altında yer almaktadır. Bu maddelerden birinde; “Belediye Başkanının şirketinin aldığı tüm ihaleler tamamen şaibeli olup, araştırma ve soruşturmaya muhtaçtır” şeklinde bir ifade ter almaktadır.

Peki, Karabük Belediye Başkanı, “ Uzman bir kadro kurarak benim tüm ihalelerini araştırın demiş midir?

Bu rapor neyin nesidir diye sorulduğunda; “BÖYLE BİR RAPORU HAZIRLATAN O. ÇOCUĞUDUR..” cevabı veril miş midir?

Karabük Belediye Başkanı ve şirketi sektörle ilgili bu ülkede tek firma iken, bu raporu hazırlayan bu şahıs bu konularda nasıl bir karara varmıştır?

Gelelim bir diğer konuya;

Tesadüf müdür bilinmez, lakin bu raporu hazırladığı iddia edilen şahısla, Kardemir’de çok üst düzey bir göreve gelen şahsın becayişleri dikkatlerden kaçmıyor.

KARDEMİR’in mevcut bir üst düzey yöneticisi; “Benimle birlikte 2 alternatif daha vardı, bana filanca şahıs refarans oldu ve ben bu göreve geldim” diyor.

Peki, o şahsa referans olan şahıs kim?

O şahıs; KARDEMİR, ERDEMİR ve İSDEMİR gibi entegre tesisler karşısında yıllardır savaşan, bu tesislere her türlü zararı verdiren izabecilerin kurduğu bir birlikte üst düzey yönetici olabilir mi?

Şayet doğruysa bu nasıl oluyor?

KARDEMİR düşmanı bir birliğin üst düzey bir yöneticisi, KARDEMİR’in bir üst düzey yöneticisi için nasıl referans olabiliyor?

 Bir diğer cümle..!

Gerçi cümleyi okuyunca; “Şayet bu rapor doğruysa, Kardemir’i nasıl Türkçe özürlü cahiller yönetiyor” sorusundan insan kendisini alamıyor.

Çünkü cümle aynen şu şekilde; “Daha önce yerel siyasette çalışan 3 adet yönetici, yönetim kurulunun yönetimden izin almadan siyasi faaliyete katılanların “iş disiplinini ve barışını bozduğunu belirterek “iş akitlerinin bitirileceği ikazına rağmen tekrar yerel siyasette görevden alınan 3 kişiyi tekrar eski görevlerine daha sonrada daha üst kritik görevlere getirilmişlerdir”.

Hayırdır, ne zamandan beri birileri siyasi bir faaliyete girerken çalıştığı işyerinden izin almaktadır?

Hangi kanunda ya da sözleşmede böyle bir madde yer almaktadır?

Ayrıca, bu 3 şahıs dışında, başka partilerden aday olanlar var mıdır?

Onlar izin almış mıdır?

Mesela, şakşakçılığını yaptığınız partinin kararlarına rağmen, bir başkanlığa aday olan bir şahıs, bırakın başkan adaylığını, kurul üyeliği için izin almış mıdır?

Aynı seçimlerde bir başka KARDEMİR çalışanı; bir başka partiden yerel yönetime seçilmiş, daha sonra ise bir kamu kurumuna geçmiş midir?

 Buradan nereye geleceğiz?

Herkesin de malumu üzere tüm toplum, FETÖ’nün siyasi ve ticari ayağına vurgu yapıyor, bu konulara girilmemesi eleştiriliyor.

Bir kere herkes şunu iyi bilsin; KARDEMİR’deki operasyonlar asla ve asla ne Ak Parti, ne de HAKYOL operasyonu…!

Milyonlarca FETÖ’cünün bir kısmı Menzilci, bir kısmı Hakyolcu, bir kısmı Ülkücü, hatta bir kısmı da da CHP’li oldu.

Peki, amaçları ne?

Kamufle olup durumu kurtarmak…!

Durum böyle olunca insanın aklından; “Acaba KARDEMİR’de de durum bu olabilir mi, birileri birilerini FETÖ’cü ilan ederken aradan sıyrılmaya çalışıyor olabilir mi?” soruları geliyor.

Gelelim son günlerde yaptığımız bu haberlerin ardından yazılan üç-beş satır yazıya;

İnanın okumadım, zaten hiç okumam.

Neden mi?

Çünkü ben hayallerimi köşe yazısı diye hiç bir okurumla paylaşmadım.

Hiçbir yazıma “Bir kardeş diyor ki…” diye başlamadım.

Hürriyet Caddesi’ndeki köşe de, dün mahkemelik olduklarımın bana anlattıklarına sazan gibi atlamadım, onları konu diye köşeme taşımadım….!

YORUMLAR


    0 YORUM